Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
ср май 22, 2024 8:49 amkr1100 написа:
Коментирам само.
Няма лошо. Така се нсучават нови неща.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Пръскате ли доматите с нещо за да цъфтят и връзват, става дума за, тези с оранжерии. При мен много от растенията нямат кой знае колко звят, и само отделни бройки са завързали плод.
aleksnp - специалист
Сутрин и вечер, тръскам коловете. Пръскане с доматин.
txtotko - напреднал
пон май 13, 2024 4:59 pmkr1100 написа:
пон май 13, 2024 1:13 pmrossenboy написа:
А тъкмо като стана въпрос - това зебло или найлон как го фиксирате да не го духа вятъра - с пръст, с камъни, с някакви скоби (за зеблото използвах арматурно желязо огънато на П и забито в земята, но то свърши и сега за найлона май само камъни ми останаха:).
Отвори с поялник ф и дюбели за изолация по края през 1м. За 3,3 м широкото само в края дюбели а по средите м/у отворите за лехи с подръчни м-ли :

Това с дюбелите изглежда практично , но няма ли опасност силния вятър да ги изтръгне заедно със зеблото?
kr1100 - майстор
пет май 24, 2024 7:30 amtxtotko написа:
...Това с дюбелите изглежда практично , но няма ли опасност силния вятър да ги изтръгне заедно със зеблото?
не съм имал такъв случай , аги използвам от 2014г. Но стареят от слънцето - 1-2 сезона и нови. Чупят се и при случайно настъпване.
шоп - майстор
пет май 24, 2024 8:55 amkr1100 написа:
пет май 24, 2024 7:30 amtxtotko написа:
...Това с дюбелите изглежда практично , но няма ли опасност силния вятър да ги изтръгне заедно със зеблото?
не съм имал такъв случай , аги използвам от 2014г. Но стареят от слънцето - 1-2 сезона и нови. Чупят се и при случайно настъпване.
Имах 2-3 кутии мнооого страри и овлажнени електроди за заваряване. 3.25 и 4мм. За заваряване не станаха, но за фиксиране на тръби за капково и мулчиращо фолио са идеални. Махам обмазката, огъвам ги на ръка на буквата U и воала!
шоп - майстор
Днес орязах ментата. 4 пълни касетки.
2 ще ги суша за чай, а 2 накиснах за ментов сироп:-)

Прикачен файл

мента.jpg
txtotko - напреднал
пет май 24, 2024 8:55 amkr1100 написа:
пет май 24, 2024 7:30 amtxtotko написа:
...Това с дюбелите изглежда практично , но няма ли опасност силния вятър да ги изтръгне заедно със зеблото?
не съм имал такъв случай , аги използвам от 2014г. Но стареят от слънцето - 1-2 сезона и нови. Чупят се и при случайно настъпване.
Благодаря , купих днес дюбели и утре ще застилам.Вземах и от тия за тухла(с по-голяма периферия са)
Djack - специалист
Аз я докарах до тук! Дето се вика, каквото можах направих!

https://youtu.be/74u_KVym0wM?feature=shared
ivanovbg - майстор
пет май 24, 2024 3:37 pmшоп написа:
Днес орязах ментата. 4 пълни касетки.
2 ще ги суша за чай, а 2 накиснах за ментов сироп:-)
Ще дадеш ли рецептата за ментовия сироп?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: