Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
съб май 25, 2024 11:35 amivanovbg написа:
Ще дадеш ли рецептата за ментовия сироп?
Отрязано шише 10л от вода слагам 3 л вода и накълцана мента колкото може да побере. Не я жаля, защото имам много.
Това стои 48ч на хладно в мазето.
Прецежда се и по рецепта е на 1л течност се слага 1кг захар ( аз слагам 1/2kg)
Някои слагат зелена сладкарска боя и стерилизират за 5 мин в шишета, а аз не.
Захарта си е консервант и изкарава 20 ина дни в хладилник.
Разрежда се с вода или сода според вкуса.
ivanovbg - майстор
съб май 25, 2024 12:47 pmшоп написа:
съб май 25, 2024 11:35 amivanovbg написа:
Ще дадеш ли рецептата за ментовия сироп?
Отрязано шише 10л от вода слагам 3 л вода и накълцана мента колкото може да побере. Не я жаля, защото имам много.
Това стои 48ч на хладно в мазето.
Прецежда се и по рецепта е на 1л течност се слага 1кг захар ( аз слагам 1/2kg)
Някои слагат зелена сладкарска боя и стерилизират за 5 мин в шишета, а аз не.
Захарта си е консервант и изкарава 20 ина дни в хладилник.
Разрежда се с вода или сода според вкуса.
:partyman:
Пробвай същото с маточина. Аз правя подобно и е многосвежо.
kr1100 - майстор
съб май 25, 2024 11:17 amDjack написа:
Аз я докарах до тук! Дето се вика, каквото можах направих!

https://youtu.be/74u_KVym0wM?feature=shared
Гледай жълтите лепенки да не са изложени на силен вятър късат се при отвора. Иначе дори и над 5 годишни в оранжерия лепнат още много добре и мушички, пеперуди белокрилки се лепят.
Първо ги бях сложил до вратите но от север много вятър и ги преместих по-близо до стените.
miroki - майстор
Лепенките ги режа на малки парчета. Около 3-4 на 7-8 см. Така не се късат и се разпределят по-равномерно. Имам и паднали естестврно но са рядкодт. И лепнат и при мен все още. На всички ябълки съм сложил. И на черешите, но не съм луд да проверявам дали има нещо в черешите. Та не знам дали са свършили работа. Ябълките 20% са червиви. Но остават достатъчно и за мен. Все пак имам 10 Тина. На доматите видях на коловете, че имаше няколко миналогодишни и ги забих с тях, нови още не съм слагал. Но поне след окопаването им сложих найлона за мулчиране. Тествах капковото.
Сложих и на единия ред лозе, маркуч с дюзи.
Асмата е напръскана, може да си пия ракията вече.
Djack - специалист
съб май 25, 2024 7:34 pmkr1100 написа:
съб май 25, 2024 11:17 amDjack написа:
Аз я докарах до тук! Дето се вика, каквото можах направих!

https://youtu.be/74u_KVym0wM?feature=shared
Гледай жълтите лепенки да не са изложени на силен вятър късат се при отвора. Иначе дори и над 5 годишни в оранжерия лепнат още много добре и мушички, пеперуди белокрилки се лепят.
Първо ги бях сложил до вратите но от север много вятър и ги преместих по-близо до стените.
Благодаря! :partyman: Сефте ги ползвам, ако вземат да се късат, ще подлепя с парче тиксо дупката! :partyman:
kr1100 - майстор
пон май 20, 2024 8:48 pmSvetoslavoff1 написа:
Грахът, две ръце през два дена и вече е във фризера. А и още цъфти изобилно, ще има пак да се туткаме с него. Доматът вече е насят навън, ранните даже в края на април, добре са, цъфтят.
Изненада ме едната праскова от новите, бях я купил за нектарина, а сега върза за пъри път и излезе "поничка" . Но много добре върви дръвчето, та каквото такова.
Не е по темата , ама не издирах тази за резачките.
От понеделник в ЛИДЛ 20В акумулаторна резачка беза батерия и зарядно 70 лв. Първи на опашката за отваряне да си ,че сигурно ще има само 2-3 бройки :cool: :?
Andri01 - майстор
На вънка имам 4-5 вече домат-чета, в повдигнатата леха. по 10 корена ги садя и през 10 дена: да дават в различно време ,а не наведнаж. Че много ракия отива в противен случай. Краставиците и те се показаха,ама нещо са нефела още.
hidrazin - майстор
нед май 26, 2024 8:07 pmAndri01 написа:
Че много ракия отива в противен случай.
Личи ти. С оная отровна пърцуца дето пиеш. Изсушила ти и малкото мозък по рождение.
:partyman:
шоп - майстор
нед май 26, 2024 8:07 pmAndri01 написа:
Краставиците и те се показаха,ама нещо са нефела още.
При мен краставици и корнишони доста пострадаха от градушката, но дано от 20-30 корена оцелеят 5-6 :-)))
Krasi_S - специалист
Към Шоп: Това с ментата ще го пробвам. Звучи много добре. Аз правя така бъзовия цвят, но го чакам да тръгне да ферментира и да се газира сам. Доста е вкусен, казват и полезен, след ферментация.

Малко искам да се отклоня от темата и да попитам за бетонарката дето се вижда на заден план :-D
Може и да си въобразявам, ама случайно ли е настрани стопорния прът или е модифицирана? С цел по-лесно изваждане и последващо сгъване на опорите за транспортиране? Търся си хитър вариант за целта и събирам идеи преди да модифицирам и моята.

Прикачен файл

Бетонарка.jpg
Бетонарка.jpg (17.61 KиБ) Видяна 250 пъти

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: