Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Doks - напреднал
Здравейте,
Предстои ми покупка на бензинова резачка. Нищо специално - евтин нисък клас за дворна употреба от време на време.
Спрях се на две -

http://www.stanley-gasoline.com/gasolin ... scs-52-jet

и

http://www.onlinemashini.bg/benzinova-r ... 0-cm-/7154

търся мнение коя от двете марки е за предпочитане? #-o
keymaker - специалист
Първата е 1:1 с китайците по 70 лв.
Втората е дъщерна на хускварна и е по добрия избор.
nikolson - майстор
McCulloch се намират на по-добри цени у нас, имат и разпродажби по разни магазини онлайн.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Doks написа:
. .. евтин нисък клас за дворна употреба от време на време.
...
Щом е за дворна употреба, препоръчвам електрическа. По-лесни за употреба, много по-леки и по-евтини са.
VLADO66 - майстор
Аз за двора минах на електрическа, тази я взех на някаква промоция около 200 лв. http://www.onlinemashini.bg/elektri4esk ... -cm-/19232 Доста от евтините резачки оригинално са с по-малко режещи зъби на веригата, да не се товари двигателя.Стигата си е с нормална верига и метално водещо колело.
Doks - напреднал
Благодаря на всички,
stanley го бях избрал заради по голямата кубатура и името което са си създали покрай останалите инструменти които правят но щом е като китайските
Ще го умувам още малко между МCCLOH или електрическа...
stonesour - специалист
няма какво да умуваш.
mcculloch. бензинова, разбира се. кви кабели, кви 5 лева?! за хоби употреба са перфектни машини със сервиз и части.
10 кубика на година и работа в градината не са никакъв проблем за нея. на моята до момента съм сменил само пружината, която обира вибрациите на дръжката - няколко лева. е и системата за омасляване трябва да ми погледнат преди новия сезон, ама тва са бели кахъри. :-D
plamen6703 - майстор
Doks написа:
Благодаря на всички,
stanley го бях избрал заради по голямата кубатура и името което са си създали покрай останалите инструменти които правят но щом е като китайските
Ще го умувам още малко между МCCLOH или електрическа...
За двора, ако ще ползваш резачка те съветвам да се спреш на електрическа резачка... Имам две маркови бензинови за полето и една електрическа за двора. За поддръжка на двора ми не се сещам, че имам бензинови резачки, но парите и избора си е твой и решението ще е твое. Вторият вариант от тези, които си постнал бих го закупил, ако ми се налагаше да избирам между двата варианта.
Желая ти успех в избора и каквото и да избереш дано си доволен от покупката :)
preslav - майстор
И аз съм на дневен ред с резачката, но все още съм в голямо колебание бензинова или електрическа. След определянето на какъв вид да е резачката ще мина на чуденето с марката.
Клоня към моторните триони по ред причини, но поради липса на опит може и някъде да бъркам в разсъжденията си.
- обемът на работа е мижав т.е. ел.трионът е за предпочитане
- мястото е приблизително 20Х30 м. т.е. ще трябва да предвидя кабел с подходящо сечение поне 45-50 м. - моторната резачка е автономна
- моторната е с по-голямо обсужване, но не се влияе от претоварване т.е. по-дуракоустойчива е
- цената не е определяща - има скъпи ел.резачки и евтини бензинопили, загледал съм се в едни, които са с по-голяма гаранция, че за 4-5 часа годишна експлоатация, и едните и другите (при стандартна гаранция) ще са практически нови след 2 години, но след 5 ще е друга бира
Та първото ми питане е ел или бенз?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В мойта къща има 2 20-сет метрови и 2 30-сет метрови кабела.
За 12 години рязане и няма нищо на евтината елекрическа резачка. Вече я нямам, щото я забравих на едно място
Не ми се занимава с облужване, изобщо, предпочитам да не обслужвам техника
Бензиновата тежи доста повече, което си е важно. Като ти тежи , почва да ти пречи, като ти пречи се изнервяш, претупваш и стават авариите с техниката
Като за първа резачак, в двор, според мен, се купува електрическа, ако пък чак толкоз порастне работата, тогава и бензинова
Не меря дължината и дебелината на портфейла

Тема "Бензинова резачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: