• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Тръба, която се нанизва свободно върху колчето. В горния и край е заварена тапа, запушена е тръбата. С тая си част опира в колчето. На тръбата е нахлузена подходяща тежест със заварени две ръкохватки, движеща се свободно по тръбата. В долния край на тръбата е заварена шайба, тя не позволява на тежестта да излиза и служи за опора на удара. Вдигаш тежестта и силно я набиваш надолу. Силата на удара се предава на колчето, то се забива и те така.
[/quote]
Да ама дамата трябва да се катери по стълба и отгоре да бие по колеца. :-D пише ,че тръбите са 2,5 м дълги .
В предния пост имах в предвид ето това.

А още по лесно с 1 къртач и средло за бетон ф 20 и кусур

Прикачен файл

IMG_20180616_125803174.jpg
Ахаааа, за такос "балканче" говорел Преслав. Те тва е колонабивач. Или дупкопробивач. Ако са намери и свредел да му са навари, малко по тънък от фито на колците....
Аз имах "бегач". С неговото кормило дали ше стават по бързо?
preslav - майстор
пон юни 18, 2018 10:23 amkuger написа:
Те, това е.
IMG_20180618_092602 (816 x 612).jpg
Хормони :? , та остана ли нещо дето не е "хормонизирано"?
Аз лично не съм особено притеснен от въпросните хормони, поне така както са описани са естествени.
Иначе са ми казвали, пробвал съм и ефект не забелязах, да потупвам всяко цветче с пръчица - така тичинките се стръсквали върху плодника.
Когато казах в аптеката, че съм чел, че доматът е самоопрашващ се, просто ми се изсмяха - козата си сакала пръч и това е.
kr1100 - майстор
пон юни 18, 2018 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Ахаааа, за такос "балканче" говорел Преслав. Те тва е колонабивач. Или дупкопробивач. Ако са намери и свредел да му са навари, малко по тънък от фито на колците....
Аз имах "бегач". С неговото кормило дали ше стават по бързо?
За да не се моря с такива приспособления преди много години минах на арматурка ф10 и 12. Не съм ги заострял. Лесно се набиват. С ръкавици и напън надолу влизат 25 см.
П.П. Само, че като сея домата вече съм опънал капковия маркуч и мулч фолиото. Отвора за сеене в земята и мулча пробивам с 1 садило /скоро бяха пуснали в ЛИДЛ такова/ Натискаш леко завъртане ,вадиш садилото стискаш дръжката и пръсттта пада. След като ги засядя пускам да се полеят хубаво и започвам набиването на арматурата.
Последна промяна от kr1100 на вт юни 19, 2018 11:28 am, променено общо 1 път.
preslav - майстор
пон юни 18, 2018 2:40 pmkr1100 написа:
пон юни 18, 2018 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Ахаааа, за такос "балканче" говорел Преслав. Те тва е колонабивач. Или дупкопробивач. Ако са намери и свредел да му са навари, малко по тънък от фито на колците....
Аз имах "бегач". С неговото кормило дали ше стават по бързо?
За да не се моря с такива приспособления преди много години минах на арматурка ф10 и 12. Не ссъм ги заострял. Лесно се набиват.
При мен въпросната арматура не се набива лесно, става само с чук или тесла, а как се маа с чука над височината на главата не знам.
Въпросното приспособление е много удобно когато се ползват колчета от камъш за боба, предполагам се досещаш защо.
С кормило от бегач определено ще стане по-бързо, а какво ли ще е със самолетно кормило.
Колкото до проблема с набиването с чук знам, че това, което не се оправя с чук, се оправя с по-голям чук.
gnt69 - майстор
пон юни 18, 2018 1:10 pmpreslav написа:
пон юни 18, 2018 10:23 amkuger написа:
Те, това е.
Хормони :? , та остана ли нещо дето не е "хормонизирано"?
Аз съм си взел половин кило борна киселина и си слагам по 10 грама на пръскачка когато пръскам.
Пръскането е изцяло еко. Пръскачката събира 12-13 литра вода.
Та на тия 12 литра вода.
1. 10 грама борна киселина за завръз.
2. 2-3 грама калиев перманганат.
3. 2 мл йод.
4. 20 грама карбамид.
5. 10 мл масло от нийм.
6. 1 литър прясно мляко.
7. 10-15 мл веро или течен сапун.
и така през 10 - 15 дни си пръскам. Засега всичко е отлично като изключим че в оранжерията мирише на мандра. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 18, 2018 6:14 pmpreslav написа:

При мен въпросната арматура не се набива лесно, става само с чук или тесла, а как се маа с чука над височината на главата не знам.
Ами опитах да забия късо джIлязо, с идеята да го звадя и в дупката да пъхна колчето,
но Н Е С Т А Н А
preslav - майстор
Гледал съм как майстор забива гвоздей - два удара и е влязал барабар с главичката, пробвал съм на същото дърво, със същия гвоздей, със същия чук, но не ми се получава дори и след третия път - явно за всичко си има чалъм.
Не се шегувам, майсторлък е да знаеш как да хванеш дръжката, но за това е практиката - учиш се докато си жив.
пон юни 18, 2018 8:20 pmn_a написа:

Ами опитах да забия късо джIлязо, с идеята да го звадя и в дупката да пъхна колчето,
но Н Е С Т А Н А
Ми то туй май ни ти'й част от "клубните" задължения.
Некой "майстор" да са размаа с чука.......
preslav - майстор
пон юни 18, 2018 10:23 amkuger написа:
пон юни 18, 2018 5:11 ampreslav написа:
нед юни 17, 2018 10:45 pmkuger написа:


Трябва ли да снимам етикета на пакетче доматин за да те опровергая?

Жалко, че влизам в конфликт, но не пишете непроверени и неверни твърдения!
Що да влизаш в конфликт - снимай, разясни. Това, което аз ползавам е в шишенца, но не му помня името за да видя какво пише за него. Спомням си само, че описанието беше за хормони и тор, но в момента не съм сигурен.
Теб хормоните ли те притесняват?
Те, това е.
IMG_20180618_092602 (816 x 612).jpg
Хормони :? , та остана ли нещо дето не е "хормонизирано"?
Сетих се най-после Унимил му се вика на онова, което ми препоръчаха в аптеката, но май борът е най-съществения елемент.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: