• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт юни 19, 2018 12:02 pmn_a написа:
вт юни 19, 2018 11:34 amkr1100 написа:
Перфоратор с дълго свредло / е и разпъване на кабеляк/
Викаш, да търся ток...
Откъде да знам ,че нямаш ток :? Е па има и лесно - купи си агрегат - хем ще имаш и осветление вечер. :-D . Майтапя се.

А с "баба та" на nikel ще стане. / "Баба" - руско име на набивачка на колците на пускова. Ама нея двама калпака я обслужват.
Поливай вода където ще е колеца и набивай. Със свредел за колове няма да стане без вода, щом надолу е сбито. Ако пък срещне камък е мъка.
kuger - майстор
пон юни 18, 2018 10:05 pmnikel написа:
Пробвай с това:
Нали такова предложих, само където е малко по-модернизирано. И доста по-тежко и ще набива сериозно.
А сега сериозно, при мен е каменисто, фи 10 дълго около 2 метра с табуретка висока 30 санта и квадратно желязо 40/40/300 мм спокойно си набивам на около 30 санта. Случва се по-голям камък, местя малко в страни и става.
Струва ми се липса на мерак и търсене на причина :? :shock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 19, 2018 3:22 pmkuger написа:

Струва ми се липса на мерак и търсене на причина :? :shock:
Yes yes yes!!!
:-)
Където съм в междуредията е н-е-в-ъ-з-м-о-ж-н-о забиването. Демек, тук-таме имам колчета. Таз година нивичката е пълен хаос, надявам се, все пак, да успея да изора наесен и догодина да е песен

Но пък всичко е много приятно и забавно, а тук сте ми в голяма помощ, Благодаря!
preslav - майстор
вт юни 19, 2018 8:48 amvlax написа:
Днес и утре Емо Чолаков даде малко почивка на дъжда да не вали.Мисля да напръскам довечера почти всичко ,ябълки,сливи,праскови,асми, домати,пипер и бамята :) ,че е минаха 10 дни от последното пръскане.
Няма да сбъркаш с пръскането, но на мен неделята ми е най-удобна - дано не е прекалено късно.
Как върви бамята?
preslav - майстор
вт юни 19, 2018 12:01 pmnautilus33 написа:
Да попитам- късно ли е да сея зеле за разсад, че събота сях и вече покълва, или да се ориентирам към вече готов за засаждане разсад?
И аз си мисля, че никак не е късно за зеле и моркови.
Тази година ще ни е сефте със зелето, но имаме свободно място от граха.
Миналата година се пробвахме с моркови и естествено беше пълен провал, но няма отказване, ще пробваме метода с яйчените кори и ако пак нищо не стане ще рупаме моркови от пазара.
nautilus33 - майстор
При мен проблемът с морковите беше от семената и редките поливки. Семената не бяха качествени. Иначе с какво ще пръскате, че аз тази година още с нищо не съм пръскал, и не знам има ли смисъл тепърва да започвам.
Djack - специалист
Привет колеги градинари! Наскоро се сблъсках с един нов за мен инструмент! От сега казвам, че не съм търговец, не ги продавам, заради това няма да споменавам марка и магазин, дори препоръчвам да си го изработите сами, защото този е малко кекав! Просто съм много впечатлен от резултатите, които успях да постигна с него и то с лекота, затова го споделям с вас!
Ето и снимките, те говорят най-добре!
Първо на самия инструмент! Руснаците му викат плоскорез!

Изображение

Преди!
Изображение

И след употреба!

Изображение

Преди!

Изображение

След!

Изображение

Никога не съм успявал да си "обръсна" двора по този начин преди! За мен е много прост, лесен за изработка, но същевременно полезен инструмент!
Поздрави!
preslav - майстор
Djack,
Ако не те затруднява снимай ножа, интересно е как е заточен.
Djack - специалист
вт юни 19, 2018 8:37 pmpreslav написа:
Djack,
Ако не те затруднява снимай ножа, интересно е как е заточен.
Заточен е само от долната страна от към сапа! В ютуб има доста клипчета, като напишеш "плоскорез", там се вижда как ги точат!
Аз мислех да го точа и отпред, понеже се използва и в двете посоки, ама от мерак да го пробвам не остана ред! Определено си работеше добре и така!
Сега си търся парче лента от гатер или голям банцинг, да си направя два но с по здрави рамена, за да позволява напъни с по сериозни корени!
Има ленти с дебелина по 1,8 - 2 мм. И с тях ще се правят чудеса! Даже ако на някой му се намира в повече някое парче 50-60см. да свирка!
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: