Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iv - помощник
Здравейте! Зная, че има много подходяши растения за оформяне на ограда чрез подрязване. Моля да ме насочите към по-бързорастящи
многогодишни растения.
PIP - майстор
Букови дръвчета могат да свършат добра работа, макар че аз бих препоръчал вечно зелени дръвчета като conifer/кипарис.
Стефан - майстор
Чимшир също е добро решение, но расте по-бавно. Което пък го прави по-приемливо, с оглед на рядкото му и лесно оформяне.
PIP - майстор
Чимшира наистина е добро решение за декоративен жив плет, но е прекалено бавно растящ и се използва главно за box hedge, от сорта на тези от снимката. Високия жив плет е от дръвчета приличащи на бук като разстеж, но изглеждащи като лескови дръвчета, които често се ползватсе в uk, но не си спомням да съм ги срщал у нас.

Изображение
iv - помощник
Благодаря. За чемшира зная, но той расте изключително бавно и едва ли ще имам възможност до края на живота си да видя оградата във вида, в който искам. В градски паркове и около сгради съм виждала (убедена съм, че и Вие сте ги виждали) подобни растения. Много се надявах, че специалисти от "озеленяване" ще са наясно с видовете БЪРЗОРАСТЯЩИ многогодишни растения на прилична цена. Ще направя консулт с други озеленяващи фирми........
Kinley - напреднал
Един от най-популярните видове за жив плет е птиче грозде
iv - помощник
Това ми помогна!!!! Благодаря! Насочи ме към comfort.bg, където намерих много информация!
kocetoo - специалист
По-бързо растящо и по-лесно за отглеждане от дива лоза несъм срещал до момента :wink:

Тема "жива ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: