• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
il_ft_emo - специалист
казаха ми че мога да си завъдя банани от самия банан не от дръжката а от др страна "дупето"та питам аз как трябава да го посадя с черното нагорели на долу ли ?също ще пробвам и съсъ самия плод но си мисля че може да се сплуе и да развали :? :!:
Градинар - специалист
il_ft_emo написа:
казаха ми че мога да си завъдя банани от самия банан не от дръжката а от др страна "дупето"та питам аз как трябава да го посадя с черното нагорели на долу ли ?също ще пробвам и съсъ самия плод но си мисля че може да се сплуе и да развали :? :!:
оу революция в биологията - с дръжката нагоре!
iveliks - специалист
относно питането ти snc заривам ги изцяло с земя тази есен оставих единият буркан без да съм го затрупал и като гледам листата са леко пожълтяли но още нищо немога да кажа ще изчакам и този месец да мине и тогава ще ги изровя .
shagrath73 - напреднал
Ето ги и моите палмички:

Изображение

Изображение

Всичките успешно презимуваха.
iveliks - специалист
Браво колега за успешно презимувалите палми и мойте са здрави вчера ги оттрупах и всичкое ок.а твойте как ги беше зазимил и къде се намират .
shagrath73 - напреднал
В северозападен сакар ( югоизточна България). Като за първа година, бяха с по едно найлонче отгоре зазимени. Още откак се стопи последният сняг ( преди около 20 дни ), са без защита. И втората година ще са със зимна защита, а оттам - нататък - без такава. А твоите къде са засадени? Дай някоя снимка, ако имаш.
iveliks - специалист
В София са засадени и ок скоро ще пусна и снимка но мойте са финикови и затова сам много доволен че успяват вече трета година да презимуват.
ftubusa - специалист
Аз не бях чувал финикова палма успешно да е презимувала навън.
Моят съпруг ми подари палма цикас за осми март. И до момента е вътре в къщата, четох, че може да се изнесе навън. От преди две седмици забелязах, че са започнали да пожълтяват крайчетата и. Дали е от преполиване през все още студените месеци? Ако я изнеса навън дали ще се оправи?
shagrath73 - напреднал
Задължително е, за да се чувства добре и всяка година да си пуща нови листа, да се изнесе навън на максимално осветено място, като естествено трябва да бъде привикван постепенно на силното слънце. Моят цикас е на тераса с южно изложение. Не трябва да се преполива. Правилото при поливането му е: когато почвата е добре подсъхнала, тогава се полива.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Отглеждане на палми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: