• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
tedi1 - специалист
Здравейте, имам си палма Трахикарпус от няколко дни. Сега дилемата ми е дали да я насадя навън или да изчакам една година да си я гледам в саксията докато е по малка. Какво ще ме посъветвате.
Изображение
shagrath73 - напреднал
Преди да ти отговоря, ми кажи в кой край на България смяташ да я посадиш, и от кой разсадник се сдоби с растението?
tedi1 - специалист
Растението е от Карлово, а аз ще я садя до Хасково.
shagrath73 - напреднал
Ако е от "Българските" трахикарпуси, климата е подходящ. Можеш да садиш навън, но първите две - три зими предпазвай, докато напълно се аклиматизира.
zack - специалист
Здравейте и от мен :)
Палмата ти съм 99% от къде си я взел, защото и аз имам същите като нея :-D
Моите са посадени в градината. Сади без да се замислиш, а тази зима
можеш да я покриеш с едно шише от минерална вода 10 литра, да свикне
малко на студа. Отделно първите няколко години внимавай, докато направи
стъбло да няма много влажни снегове и продължителни минусуви
темрператури, примерно една седмица да е под нулата. Иначе
като цяло ще издъжи на студа без проблеми :)
Synthy - специалист
Здравейте,
гледам, че тук има почитатели на трахикарпусите. И аз като един бъдещ градинар, искам да си посадя такива дръвчета, вместо баналните круши и ябълки... Та въпросът ми: кога е най-удачно да го направя - сега ли да се случи (лятото), есента, или да изчакам до пролетта и тогава да боцна в градината 4-5 дръвчета? Живея в Иваняне, ако на някой му говори нещо (София-> Банкя, Филиповци - този район). Зимата се случва да паднат темп. до -20, а сняг - не минава зима без да се затрупа двора. Дворът ми е доста слънчев - някои места се огряват до 16-17 след обяд, като започва да пече още от 8-9. Не е особено ветровит, даже бих казал че е закътан.
ftubusa - специалист
Synthy написа:
Здравейте,
гледам, че тук има почитатели на трахикарпусите. И аз като един бъдещ градинар, искам да си посадя такива дръвчета, вместо баналните круши и ябълки... Та въпросът ми: кога е най-удачно да го направя - сега ли да се случи (лятото), есента, или да изчакам до пролетта и тогава да боцна в градината 4-5 дръвчета? Живея в Иваняне, ако на някой му говори нещо (София-> Банкя, Филиповци - този район). Зимата се случва да паднат темп. до -20, а сняг - не минава зима без да се затрупа двора. Дворът ми е доста слънчев - някои места се огряват до 16-17 след обяд, като започва да пече още от 8-9. Не е особено ветровит, даже бих казал че е закътан.
По добре изчакай до пролетта. Сега не му е времето, а ако я засадиш октомври няма да има време да се подготви за големите студове.
Synthy - специалист
Благодаря. Ще чакам значи :)
Sk4 - специалист
някой засаждал ли е кокосова палма ? от орех...
ftubusa - специалист
Sk4 написа:
някой засаждал ли е кокосова палма ? от орех...
Аз. :-D От шест опита един се получи, но на трето листо и тя умря. Мисля че влажността не е подходяща за гледане при нашите условия.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Отглеждане на палми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: