• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Sk4 - специалист
ето нещо и от мен :)

Прикачен файл

4100_6600e.JPG

Прикачен файл

4100_6598e.JPG
бат Вальо - специалист
Аз миналата година си изкопах 3 малки палмички от едно село в Грузия.
По 30 см високи. Сложих ги в чувал с мокра пръст и докато се прибера за около 30 часа онез почти умряха.
Сложих ги за няколко дена в едно езерце барабар с чувалите с пръст и се оправиха.
Сега са с по 10-тина големи листа и растат като луди.
Държа си ги в къщи на топло щото навън едва ли ще искарат зимата. Като отчупиш някое листо веднага шурва вода.
Забелязах че пръстта от която ги изкопах беше почти тиня на 20 см дълбочина. За туй редовно ги поливам - на 4-5 дена не оставям пръстта да изсъхне.
Палмите са бананови и доколкото видях от корена на дървото майка излизат като издънки малките.
Имам и една уж кокосова дето си я купих от Кауфланд. За 6 месеца едно листо се мъчи да пробие, ама много бавно.
tanosliven - специалист
Бананови имам/на о-вКрит/ в двора и режа и банани,разпространяват се много бързо.
Sk4 - специалист
направо ме изненадахте, не знаех, че в Грузия имало палми :D
прикачи някоя снимка, да ги видя, ако вече не си умряли :D
бат Вальо - специалист
Че то в Грузия е пълно с палми. Има доста стари примерно с диаметър на стеблото поне 1.5 метра.
Моите са още живи. Гледам си ги както децата. Цяла зима се развиваха много добре, но като се стопли ги изкарах навън и леко ги стресирах. Свикнали са на стайна светлина и листата им изсъхнаха от слънцето. Сега са излезли нови листа, коита са слъце-опорни :)))
Изображение

Ей тея двете палми на заден фон са огромни. Имам някъде снимка с тях (това не съм аз на тази снимка :))
Изображение

А ето ги и моите. Малки са понеже ги носих в кола и трябваше да си изкопая малки, че да не мрънкат на границата. Бяха по една педя миналата година август месец.
Малко са постни, ама точно днес им поорязах малко листа че бяха пожълтяли.
Едната я засях преди 2 дена в земята. Като я изкарах от саксията се оказа че долната час беше само корен. Явно затова нещо спря да расте. Ще пробвам зимата дали ще изкара навън. Мисля на стеблото да сложа изолация за тръби, а листата да увия с найлон. Дали ще изгние, мухляса? Дали няма да замръзне?

Прикачен файл

20140617_222458.jpg
20140617_222458.jpg (106.85 KиБ) Видяна 8025 пъти

Прикачен файл

20140617_222444.jpg

Прикачен файл

20140617_222438.jpg
20140617_222438.jpg (113.64 KиБ) Видяна 8025 пъти

Прикачен файл

20140617_222430.jpg
20140617_222430.jpg (113.81 KиБ) Видяна 8025 пъти
kalin.kraev - специалист
Добър ден.Купих си 2 палми Вашингтония едната е около 80см а другата около 140см казаха ми,че едната е на 5 а другата на 9години във временни саксии са,досега не съм гледал такива палми ще съм ви благодарен ако ми кажете тънкостите на пресаждането и отглеждането.

Предварително благодаря.Лек ден! :)
Sk4 - специалист
Няма кой знае каква тънкост, изваждаш и ги слагаш в новата саксия, само прецени колко дълбоко ще ги засадиш :)
ftubusa - специалист
Темата е доста замряла, да я раздвижа малко.
Ей ги моите хубавици ...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Отглеждане на палми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: