• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
maistorcheto33 - специалист
Аз също имам палми на двора, отглеждам цикаси.
ivailokrustev - специалист
ftubusa написа:
Темата е доста замряла, да я раздвижа малко.
Ей ги моите хубавици ...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Уникални са. Къде живееш?
ftubusa - специалист
Благодаря. Живея в Русе.
ivailokrustev - специалист
Мислех, че си в Южна България, но и в Русе условията са подходящи.
ebahti - майстор
Зимата режи до земята и засипи с 20-30 см тор или пръст . Пролетта избива отново и расте бързо
Едната я засях преди 2 дена в земята. Като я изкарах от саксията се оказа че долната час беше само корен. Явно затова нещо спря да расте. Ще пробвам зимата дали ще изкара навън. Мисля на стеблото да сложа изолация за тръби, а листата да увия с найлон. Дали ще изгние, мухляса? Дали няма да замръзне?[/quote]
Значи аз четох в https://bilkabg.com/, че е много важно да не са на северна страна, много хора се оплакват, че им умират палмите, но просто важното е да бъдат на слъцен, а и всяка година да се режат корените, ако са в саксия...
ftubusa - специалист
вт яну 14, 2020 5:02 pmkrasimirseo написа:
Значи аз четох в https://bilkabg.com/, че е много важно да не са на северна страна, много хора се оплакват, че им умират палмите, но просто важното е да бъдат на слъцен, а и всяка година да се режат корените, ако са в саксия...
Корените не трябва да се режат.
swot - специалист
Аз отглежда палми Трахикарпус. На открито са не ги защитавам зимата, тк са студоустойчиви. Обектът се намира до В. Търново.
Баш Майсторо - специалист
Някой знае ли каква е тази палма? Зимата ги местех в гаража, но вече ще са на вън. Нещо и пожълтяват листата на едната, трябва ли да се пръска с нещо?
Прикачен файл:
rsz_img_20220411_162318749_hdr.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20220411_162244231_hdr.jpg
l0v - специалист
Това е юка и няма нищо общо с палмите.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Отглеждане на палми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: