• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
keymaker благодаря за разясненията.

Компостера е с отворен капак и ако има дъжд го мокри ( и без дъно, просто не е закопан в земята ), отделно го поливам от време на време.

Старал съм се да слагам и дървени клони и целулоза заедно със "зеленият" материал, плодове като гледам да няма болни продукти.

Ще го смеся, вярвам ще се науча един ден :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нищо им няма да болните продукти :cool: . Кал ще произвеждаш, не крем
Andri01 - майстор
Гадовете остават в компоста,после в почвата и почват да ядат доматките и краставичките :( .
evdoki написа:
здравейте и аз съм заложил компост пък да видим какво ще стане. тази година опитах с калифорнийските червеи и се получи невероятен ефект. сега с нетърпение очаквам да се затопли и малките работница да започнат работа. :-D
Сподели моля, от къде взе калифорнийските червеи - търсих в нета, но намирам само тор от тях, а не самите червеи. Имам малък компостер, в който не ми се получават нещата добре, затова искам да му помогна с червеи. Благодаря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Bozhura написа:
Сподели моля, от къде взе калифорнийските червеи - търсих в нета, но намирам само тор от тях, а не самите червеи. Имам малък компостер, в който не ми се получават нещата добре, затова искам да му помогна с червеи. Благодаря
И как по-точно търси в нета, та не намери??
stefanjor - специалист
Да съживя малко темата...
Сътворих това нещо, което мисля да ползвам за компостер.
https://ibb.co/mu5fOo
Още не е довършено, че не ми стигнаха дъските.
Питането ми е дали не съм оставил прекалено голямо разстояние м/у дъските?
И като цяло дали концепцията ми е правилна ... ще сработи ли това устройство или трябва да променя нещо?
Andri01 - майстор
Добра конструкция. Дъно няма,нали? Не слагай клечки вътре-много бавно се разграждат. Периодично го обръщай с лопатата-трудничко е,но трябва. :partyman:
stefanjor - специалист
Благодаря.
Дъно няма.
За сега има само трева и малко талаш от едно дърво, което рязах.
Излях му 2-3 кофи вода за всеки случай.
А трябва ли да го покривам или е добре от горе да стои отворено?
Andri01 - майстор
Купешките компостьори са затворени,моя е просто ограден с кофражни платна,без дъно и капак. Ако е много сухо-го пръскам като се сетя. Те "работниците" си излизат от земята и шарят из него. Но става бавно. Има и т.н."ускорители за компост",но аз не съм ползвал :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 30, 2018 9:36 amstefanjor написа:
Благодаря.
Дъно няма.
За сега има само трева и малко талаш от едно дърво, което рязах.
Излях му 2-3 кофи вода за всеки случай.
А трябва ли да го покривам или е добре от горе да стои отворено?
Никакво покриване :-D . Хвърляш вътре всичко, което е растително, може и пръст, ако имаш излишна. Няма нужда от разбъркване. то самО си работи, сляга се, готовото си пада надолу. Клонките помагат за аерирането, та и тях слагай. Ако е твърде сухо, полей го, но реално няма нужда, защото долния слой си е винаги влажен... Догодина премести огдрадката и ползвай новата почва от този компостер.
Купешките за закрити, заради "купешката" пластмасова визия, и да не се вижда и да не мирише на нищичко :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Компостиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: