• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
пон юли 29, 2019 11:39 pmhidrazin написа:
Това с палетите се каня да го правя поне от година ама пусти и мързел. И палета има...
Тая година ще изпаднат още към 1000 броя но по-големи - около 100х170 санта.
За колко време ти изгниват палетите?
:partyman:
Аз пък като чуя за палети и правя асоциация с агнета. Със три - четири палета /зависи от дървесината/ опалвам пеща и опичам едно агне. С 1000 палета ще станат минимум 250 агнета печени. Ма проблем няма толкова агнета пък и кой ще ги яде. :partyman:
hidrazin - майстор
вт юли 30, 2019 10:01 amgandonov написа:
Важното е да не стъпват на земята, за да не изгниват! Аз съм сложил 4 по-големи камъка в ъглите.
Близко до акъла ама ако се сетиш навреме.
Благодаря, ще шибна я бордюри, я тухли...
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Тухлата на земята пие вода, така че по-добре нещо бетон или камък.
hidrazin - майстор
Прав си. А може да хвана на палетата по две парчета Г-образен винкел с винтове.
Ще стане нещо като крачета.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Моя компостер го сковах от букуви дъски. Тези дни като го погледнах, видях, че винтовете на много места са се скъсали. Като се намокри дървото и почне да раздува, явно силата е голяма. Иначе съм го подложил на четири керемиди.
kr1100 - майстор
що се занимавате с модерни глупости ?
hidrazin - майстор
нед сеп 13, 2020 5:05 pmkr1100 написа:
що се занимавате с модерни глупости ?
Абе и ти си прав.
:partyman:
gandonov - специалист
нед сеп 13, 2020 5:05 pmkr1100 написа:
що се занимавате с модерни глупости?
Защото клони, трева и други органични отпадъци непрекъснато се генерират.
Не върви да ги изхвърям на пътя. Абсолютно неприемливо е и изгарянето им.
Та затова се занимавам. :)
kuger - майстор
нед сеп 13, 2020 5:05 pmkr1100 написа:
що се занимавате с модерни глупости ?
Удобно ми е, не ходя да изхвърлям обелки и изрезки от плодове и зеленчуци непрекъснато, не искам да ми вмирисват кошчето за отпадъци.
Щото не искам да намирам контейнера за отпадъци пълен с треволяци и да няма място /както правят някои комшии/.
Че и почва за разсада си получавам, да не казвам колко стръв за рибоци се навъжда там :-D
Те заради това.
Модерният човек модерно живее, та си отваря работа.
Режа асмата и лозите в градината- или през печката или през дробилката и като мулч, което си е директно в земята. Да гние когато иска, проблеми не съм намерил.
Трето дръвче ми съхне- през печкатааааа, ма модерният човек може да няма печка. Вършините през дробилка или с лозарската, ако имам време и за разпалки. Шумата от ореха я изхвърлям в казана, че станах модерен и зех да чета тука. Навремето не помня ко я праиха баба и дядо. Вероятно са я горили, ма на мене "религията" не ми позволява, пък може и да са я оставяли да си гние.
Изхвърляйки в казана органични отпадъци, те пак си ходят в земята, където си угниват, компостират де. Грешно е дето изхвърляме пластмасата в земята, ма за туй си заравяме главата в пясъка. Тъй де, то темата е за г....компостиране.
Кой как намери и според усещането си за природа.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Компостиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: