• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolov333 - майстор
Тези на снимката наистина изглеждат алуминиеви.. И аз се каня да редя декинг на терасата тия дни, но търся добър WPC декинг, като съотношение цена-качество.
ifcho - напреднал
На снимката наистина изглеждат алуминиеви, но на живо си личи че са неръждаваейка. Продадоха ми ги за A2/304, времето ще покаже. Ще ги снимам следващия път като съм там. Иначе винтовете са тези, купих ги от ebay шопа им, но тук имат по-хубави снимки:
http://www.my-plast.de/terrassenschraub ... auben.html

Междувременно, подложната скара я завърших:
Прикачен файл:
20180409_193943.jpg
Въпреки стоте пъти взимане на мерки, не можах да я докарам до идеален квадрат :) Постоянно ми бягаха 4-5 сантиметра...

А миналата седмица лакирах дъските отдолу (препарата не е точно лак, но не знам на български как по точно се превежда - байц + алкиден лак, който стои повече като масло, отколкото като лак), и почнах реденето:
Прикачен файл:
20180414_194705.jpg
Фугата която оставям е 2-3мм, тъй като дъските очаквам да се свият в бъдеще.

В ъгъла боднах и една пауловния, с надеждата, до няколко години да имам и предиобедна сянка там :)
EDI - майстор
Добре се оформя.Там, където има скара след дъските, парчета ли ще редиш.Не беше лошо да ги разминаваш шахматно - дълга и къса дъска, да няма фуга, щото сега ще се вижда къде са свързвани дъските.
ifcho - напреднал
Ами да, парчета. Не ги разминах, защото този край предполагам че ще се ползва повече, от него ще се скача нагоре надолу, и ми се искаше тук да е по-стабилно. Отделно, съм подредил скарата, така че да имам греда, точно под края на дългата дъска, пък за шахматното, щеше да трябва още една допълнителна греда. Пък чертата която ще се получи там, не мисля че ще е проблем, поне за моя вкус :)

По-големият проблем са ми плочките над декинга, под тях ще оформя диванче (използвам за основа бившия цветарник), а нагоре ще стърчат пилоните за парапета (един вече е сложен). Лошото е, че не мога да измисля как да контролирам водата от плочките - така че да не се изсипва всичката върху "диванчето". Не мисля, че има просто решение, без навесче над плочките обаче.

p.s. ето снимка на винтовете
https://photos.app.goo.gl/r6prgDlxRFsmCoQu2
parketmilanov - специалист
Здравей , не искам да звуча като "Маанджия" но ако декинга ти е или 25 мм а обикновено лиственицата е 27мм дебелина ,винтовете задължително трябва да са доста по дълги , аз лично спазвам максимата ако декинга е 20 мм пон 15мм трябва да остане в гредата Предпочитанията са ми за 40мм понякога .и 45мм .Така или иначе си ги взел , направи им по -дълбок фрезенк ,така ще компенсираш няколко мм.А като модел винт е страхотен ,адмирирам го и го препоръчвам горещо !Това е модела винт ,който се ползва и е редно да се ползва особенно при открит монтаж /всякакви други небивалици ,които за съжаление и част от колегията "професионалисти " които гледам ежедневно спакс обикновен или разни китайски поцинковани по 1 стотинка са Риск ,който прехвърлят в годините на клиента си ,а да не говорим че последните 20 дена видях и декинги нащракани с такера и после клиента се обажда на пожар на фирми да пита защо излизат пироните от "ПНЕВМАТИЧНИЯ ЧУК" който майстора когато е слагал миналата година е казал че ще стане "БЕТОН" --- мдам ....ако не беше тъжно щеше да е ужасно смешно ....но пък от друга страна са му взели 15лв/м2 монтаж което го е устроило спрямо другите оферти от над 30 лв/м2 . и не е попитал дори защо е на половина цената им ...Сега можете да се досетите и сами какво трябва да се направи и колко усукани и дъски ,които са за изхвърляне има по този обект .Но нещо се разсеях .Идеше дума за винтове май ...:)
ПС- Става много добре и красиво и здраво и адмирации за положения труд ,Другото го каза Еди ,но пък си е субективно , щом на теб си ти харесва да са като снадени в единия край /по важното е да е стабилно и да издържи поне 10 години тази дървесина !
Chefo77 - майстор
Историята помни едни пичове, които бяха дали драстично ниска цена, и съответстващо кратки срокове за монтаж на един дек (който освен всичко си има специфични елементи за монтаж, които бяха пропуснати). И които пичове свършили камара работа до обяд, преди да ги изгонят, но уви - дека ходеше където си иска, подскачаше и се разковаваше още след тях. Та те бяха използвали точно това - такери, с 30 мм пирони, при 19 мм дек. Барем да го бяха лепили с ПУ, а те - само пирончета, на сухо.
Винтовете винаги са по-добър вариант, не забравяйте, че дъските се движат от термичните процеси в тях - какви пирони биха издържали на такива движения дълго време? Е, ако има и ПУ в добавка - супер :)
ifcho - напреднал
И според мен винтовете са малко по-къси отколкото трябва, ама това е положението :-/

Все си мисля, че 25м вътре в гредата трябва да са достатъчни, общо винта е дълъг 50мм, пада се по 25мм в декинга и гредата, а и те потъват малко в дъските тъй или иначе.

Вчера, успях да ида само с баща ми, без да ми се мотаят хлапета напред назад и успяхме да свършим доста работа, цялата площадка е закована вече, почнахме и вертикалните, за един цветарник, който ще стане диван. Иска ми се кухината отдолу да я ползвам за нещо като ракла, ще видим как ще измисля капака да се отваря. Въртят ми се неща в главата, ама ще видим реализацията как ще стане.

А и едни временни стълби от палета, които ще видим колко ще се задържат..
https://photos.app.goo.gl/SHdRU0dYzHUG8kEi1

Боцнал съм и една пауловния близо до чадъра, надявам се след някоя и друга година да имам и хубава сянка :)

Чакам да пуснат перфоратора в лидл, защото на моя явно са му пораснали крака и от няколко месеца не мога да го открия, а пари за истински, за моята употреба веднъж годишно не ми се дават. С него вече ще мога да прикача гредите за парапета на плочника, а и да изградя въпросния капак на дивана.
nikolov333 - майстор
Временни стълби си правих на язовира от двойните циментови комини тела.. Стават супер удобни и здрави, запълнени са баластра. Кравите като ходят да пият вода минават през тях и нищо им няма вече 3-та година..
ifcho - напреднал
Макар и не съвсем завършено, направихме първия тест:
Прикачен файл:
31253117_10214246017057819_3851886817498365952_o.jpg
Като за пръв мой досег с дървении изобщо, мисля че се получи много добре :)
Virtex - майстор
Предполагам снимката е от телефон с ключен HDR ?

Защото декинга изглежда малко по-различен от предишната снимка. Някак си по-лъскав :-D

Иначе доста добре се е получило според мен. Материала писа, че е взет готов импрегниран от uvix-a, цената им на сайта актуална ли е ?
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: