• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
milanss - специалист
Да, дъските са 20мм. дебели, но за скарата използвах изрезките от тях т.е. общо става 40 мм.
Направих фрезинг за да скрия главите на винтовете. Така се получава по около 15мм. в дъска и подложка. Няма възможност за по-дълги винтове. Винтовете са отдолу през подложката към дъските и ме беше страх да не се покажат отгоре. Ако използвах гредичките които са за подложка щеше да стане доста висока. Нямаше да е красиво. Може би трябваше да използвам по-дебели винтове. Каквито и да са винтовете трябва предварително разпробиване, нали?
parketmilanov - специалист
40мм -35мм дължина на винта няма да излезне ...дори с фрезенк.но вече свършено .
и да, хубаво е да се разпробива особенно с по-твърдите дървесини които понякога се цепят при пренатягане.а и къса доста винтове без предварително разпробиване.иначе скарата ти е "6" - и материала също ...
parketmilanov - специалист
Едно навесче от бор,термо -бор
декинга -пода -термо бор
греди бор с масло бяло на осмо
фасадата -термо бор

Прикачен файл

декинг-термо бор.jpg
EDI - майстор
Много добре е станало, Миланов :partyman: .Винаги се радвам да видя проектите ти.Като свършите парапета ,пусни някоя снимка в завършен вид.
parketmilanov - специалист
EDI написа:
Много добре е станало, Миланов :partyman: .Винаги се радвам да видя проектите ти.Като свършите парапета ,пусни някоя снимка в завършен вид.
То е направен парапета , /по скоро оградка го пожела клиентката / и стана много Дзен но няма кой да го снима :)
Иначе длибоко Благударим за комплимента....:)
nikolson - майстор
Бяло и дърво! =D> Много модерно. Добър вкус и изпълнение.
parketmilanov - специалист
Вече и в завършен вариант -стана наистина кокетен ,красив и най-вече функционален според желанията и изискванията на клиентите .

Прикачен файл

дървен навес -термо бор.jpg
дървен навес -термо бор.jpg (87.95 KиБ) Видяна 2526 пъти
parketmilanov - специалист
Скоро време не е повдигана тази тема ,
да постна едни плочки /декинг /
от ипе .
станаха кокетни и красиви тераски

Прикачен файл

decking_ipe_tiles.jpg

Прикачен файл

decking-parketmilanov.jpg
decking-parketmilanov.jpg (64.53 KиБ) Видяна 2096 пъти
nikolov333 - майстор
Наближавам и аз фазата с декинга, но търся нещо непретенциозно здраво и с нормална цена. Избарах си една желязна тераса 8.5/2,2/1 понеже единия ъгъл и е скосен и трябва да я застилам, ако времето позволи, та почвам да чета и да мисля. Изложението е запад и ще има сенник, макар че се пада на сянка. За сега дърволекса ми се връзва като цена, но мисля и за други варианти около 50лв/м2, с минимална поддръжка и добра издържливост.
EDI - майстор
Виж сибирска лиственица.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: