• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
noiseless написа:
Привет Майстори,
Реди се върху скара.....
noiseless - напреднал
Върху скара се редят дъските, а плочките, като тези от линка долу, би трябвало директно да могат да се полагат.

http://www.decking.bg/product.php?ProductID=58

Но трябва ли идеално гладка повърхност или не?
Chefo77 - майстор
n_a написа:
noiseless написа:
Привет Майстори,
Реди се върху скара.....
Тцъ, нИ позна :)
Плочките не се редят върху скара, а върху равна основа. В този ред на мисли, някаква саморазливка за външна употреба, обработена с някаква хидроизолация, би била перфектния начин на подготовка. Колкото по-равно е, толкова по-добре :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, които си вървят със скарата, не се редят върху скара.
noiseless - напреднал
Chefo77 написа:
Плочките не се редят върху скара, а върху равна основа. В този ред на мисли, някаква саморазливка за външна употреба, обработена с някаква хидроизолация, би била перфектния начин на подготовка. Колкото по-равно е, толкова по-добре :)
Благодаря, Chefo - тайно се надявах да има и по-лесно решение от саморазливната, ама....
Спрях се на Ceresit CN76, пише, че е "водо- и мразоустойчива" - предполагам, може да мина и без допълнителна хидроизокация в този случай?

Благодаря!
nikolov333 - майстор
В твоя случай, лично аз бих си го направил с теракол и пресят пясък, в зависимост от дебелината на слоя, с мастар по максимално тънки "майки" за да има лек наклон..
noiseless - напреднал
nikolov333 написа:
В твоя случай, лично аз бих си го направил с мастара с теракол по максимално тънки "майки" за да има лек наклон..
Благодаря, също много добро предложение!
За съжаление, няма да мога сам да се справя с него, а ще трябва да търся някой да го изпълни, но идеята ми харесва!
Поздрави!
И
parketmilanov - специалист

Прикачен файл

41428059_2025028594195095_6684412792818106368_n.jpg

Прикачен файл

навес3.jpg
навес3.jpg (116.89 KиБ) Видяна 3010 пъти
zaksofon - специалист
Привет на всички! Иде пролет и преди гурбета, съм обещал на моите женички да им направя веранда (декинг) в задния двор, върху плочата на дърварника. В общи линии, съм се запознал и по прочел за технологията и монтажа и реших, че ще си го правя сам. Скара от метален профил 30/40 мм - 2 мм дебелина, през 35 см. Въпросът ми е, по-скоро за самият декинг материал. Избрах си WPC бългорско производство на една Кърджалийска фирма. Доста рових из нета и търсих най-добрата цена, но по-хубава от тяхната не намерих. А именно 52 лв за м2 (без крепежните елементи - с тях отива на 55),без ДДС. Спрях се на този материал, защото не се изисква никаква поддръжка, която пък, ако е от дърво с годините може би надхвърля 55 лв м2, за разните масла и там подобни. Моля, ако някой е използвал такива ламели на въпросната Кърджалийска фирма (няма да казвам името от съображения за скрита реклама), да даде мнението си. Имам краен срок за изпълнение на обекта до 20-ти март. ДЖилязото вече си го купих. Ако пък някой е способен да ме разубеди за WPC-то, в полза на дървото (за цената на белия бор вече знам, че е на половина) - уелкоме :)! Ще кача и снимки на въпросната плоча, размерите са 7,10/2,40 метра.
Благодаря на всички!
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: