• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolson - майстор
Може ли масло за декинг да се ползва и за други дървении?
Прикачен файл:
decking oil.jpg
decking oil.jpg (105.58 KиБ) Видяна 2403 пъти
Например за огради, пейки...
radius - майстор
На мен са ми интересни цените на горните красоти, но май по-добре да не знам... алуминиеви лайсни с термодървесина [-o< . Все пак и цената е фактор, поне за някои.
Да не остана криворазбран, хващат окото тези неща, но естествено е да възникне въпроса и за цената и кой може да си го позволи.
А между другото и мен ме интересува питането на nikolson...
Chefo77 - майстор
Защо да не може. Може.
nikolson - майстор
Ами защото го пишат "масло за декинг", а пък цената ми харадисва, тия с твърда вакса и т.н са около два пъти по-скъпи.
radius - майстор
То като гледам и на кутията си пише, че става за огради. Каква му е цената и през колко време трябва да се пренамазва. Като се позачетох, пише веднъж годишно 1 или 2 ръце. Дали не е толкова начесто ако е за декинг, пък за огради да може и по-нарядко?
Chefo77 - майстор
По принцип омасляването е 2 пъти на година. Дали на под или ограда, слънцето си влияе по един и същ начин. То това е идеята на маслата - да съхраниш дървото дишащо, като осигуриш добра порьозност на повъхността.
parketmilanov - специалист
Маслата за декинг и за паркет /или дюшеме / са различни по тип и по начин за употреба.
така че е хубаво да се спазват картинките по кофите..това е кратката версия.
за дългата версия има доста постове мои и на колеги в които са описани доста подробно кой продукт за какво и защо е .
иначе да ,в бюджетен план са големи разликите и е доста примамливо да се "Съгреши" :partyman:
Lub0o - напреднал
Разгледах с удоволствие темата - фен съм на дървото.
Искам да си направя една площадка в двора и отгоре една шатра,доколкото разбрах мога да си го направя и с чам както го е направил afgany
Важно е да кажа,че почти през целия ден мястото се огрява от слънце.
Около 35 квадрата съм заделил за площадката,главния проблем е:
- върху какво да сложа дъските,понеже отдоло е земя(неутъпкана)?

Колега afgany,ако може пиши ми на лично - телефон да те поразпитам подробно.
hidrazin - майстор
Едва ли afgany ще ти пише. Той има само три мнеия във форума и не е влизал тук от година и половина.
:partyman:
Lub0o - напреднал
Можеби parketmilanov ще се включи.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: