• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ifcho - напреднал
С HDR е да. С това силно слънце няма как да постигна някакво качество без :) Но цвета е учудващо отговарящ на реалния - имай предвид че това е само с безира. Лакирането го направих след като си тръгнахме и финалния вид и аз все още не знам какъв е.

Цените им са точно като на сайта, но въпреки че си го знаех, допълнителните разходи не са малко пари. Не че зависи от дървения материал това де. Най-много пари отидоха за винтове и лак/масло (взех някакъв алкиден лак + безир, защото цената на маслата беше твърде висока). Отделно трябва филц, анкери, подложки за изравняване, транспорт до село и т.н. все малки неща, които си се натрупват.
Virtex - майстор
Въпрос за техноческто изпълнение - допуска ли се под декинга да има бетонова основа ?

Или поставен по друг начин въпроса - има ли препоръчителна настилка за такива изпълнение ?
EDI - майстор
То Миланов, Чефо и другите майстори ще кажат най-точно, ама аз какво мисля - за мен е добре, ако е бетон отдолу, да се монтира, както се полага, върху ребра, да има разстояние поне 3-4 см за вентилация между дъските.Иначе си мисля, че е добре да има повърхност отдолу, дето дренира - пясък, камъни и т.н. или да е вдигната площадката малко по-височко, ако се прави на ливада да речем.
Virtex - майстор
Да, трябваше да уточня, че ще има разстояние, няма да е непосредствено върху бетона. Съответно върху бетона може да има наклон, за да отвежда водата.

Питането ми е породено от факта, че наоколо ще има така или иначе малко бетон ( декинга няма да е в двора ) и затова искам да избегна "дупка" с чакъл.
Chefo77 - майстор
Мисля, че няма никакъв проблем, дори е желателно, под дека да има твърда основа. В това число и бетон. Разбира се, скарата е абсолютно задължителна, както и подходящия наклон и осигуряването на безпроблемно оттичане на водата И преносимите с нея боклуци (а такива ще има със сигурност). Ако покриеш бетона с някаква хидроизолация, за да не попива, ще е още по-добре :)
parketmilanov - специалист
Ifcho- Грешката е моя /поста ,който го писах е защото ми се видя от снимката че са 30мм винтовете и затова будната ми съвест алармира /ама где ми бяха очилата/Ти да видиш ...както казва многоуважаемия Геро
50мм си е ок ! 50%в дека другите в гредата !!! ИзвинетИ ...грешка човешка ....хм ...как пък видях 30 мм да си се чудя ....май трябва да ида да си сменя диоптръ на цайките ! :) Поздрави и със здраве да си го ползвате ....и да не забравяш всяка година напролет а ако имаш възможност и есен да го омасляваш .../да подхранваш дървото за да не се цепи и загнива / и разбира се много барбекюта и хубави моменти на тас красива тераса !!!!
Поздрави ! :partyman:
ifcho - напреднал
Предполагам защото на кутийката пише 30мм за дължината на резбата спрямо винта. :partyman:
Virtex - майстор
Chefo77 написа:
Разбира се, скарата е абсолютно задължителна, както и подходящия наклон и осигуряването на безпроблемно оттичане на водата И преносимите с нея боклуци (а такива ще има със сигурност). Ако покриеш бетона с някаква хидроизолация, за да не попива, ще е още по-добре :)
Благодаря за информацията.

Бетона обмислям да е изолиран, евентуално водоотблъскващ или да се сложи хидроизолация с наклон за оттичане. Ще планувам 'бетониране' на площатката в такъв случай.
noiseless - напреднал
Привет Майстори,
Имам въпрос относно декинг плочките, моля.
Искам да поставя такива на 20 м2 покрита веранда на вилата, защото по-лесно мога да си ги наредя сам.
Верандата има бетонен под, който е добре нивелиран, но не е идеално гладък, а грапав на места,което,според мен, е проблем за декинг плочите.
Та, въпросът ми е с какво се обират тези малки неравности, за да не "хлопат" плочите?
Дали да правя саморазливна външна замазка или ми хрумна да използвам естествена кокосова подложка за паркет - тя би трябвало бързо да съхне, ако се намокри при почистване на декинга?
Благодаря предварително за отговорите!
Иво
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: