Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
papalin4o - специалист
Здравейте!
Излях бетон като саксия и в нея имам туи и Хакуро Нишики.
Размера на бетона не е голям, 7 метра дълъг и 20см висок. Широчината е 12см.
Идеята ми е да го облека целият с дървена ламперия тип вагонна шарка.
Като преди това ще импрегнирам и лакирам ламперията за да я запазя по-дълго време.
Чудя се обаче с какво да залепя ламперията към бетона. Отначало мислех със полиуретанов силикон, но ще ми трябват много опаковки от него. Сега се чудя дали с монтажната пяна няма да се получи по-здраво и по-добре?
Благодаря!

Прикачен файл

D3C919B6-1EBB-4AF7-AE24-E192A3699A42.jpeg
preslav - майстор
А какво те притеснява в класическото наковаване на ламперията?
papalin4o - специалист
вт сеп 13, 2022 5:53 ampreslav написа:
А какво те притеснява в класическото наковаване на ламперията?
Не ми се пробива бетона и затова искам да е залепена.
А и ако сложа по една майка на която да завинтвам ламперията, много ще се разшири размера, и косачката няма да може да минава от вътрешната страна когато кося.
preslav - майстор
При лепене се губи смисъла от използване на ламперия - обикновени дъски също биха свършили работа (визирам разлика в цената на едните и другите). Иначе за лепенето с монтажна пяна не мисля, че ще има проблеми със здравината, а по-скоро с визията.
papalin4o - специалист
вт сеп 13, 2022 6:03 pmpreslav написа:
При лепене се губи смисъла от използване на ламперия - обикновени дъски също биха свършили работа (визирам разлика в цената на едните и другите). Иначе за лепенето с монтажна пяна не мисля, че ще има проблеми със здравината, а по-скоро с визията.
Не мисля, че ще има проблем с визията, защото няма от никъде да се вижда пяната.
Ламперия ще слагам отстрани, и отгоре, и ще се облече от всякъде.
preslav - майстор
вт сеп 13, 2022 6:21 pmpapalin4o написа:
вт сеп 13, 2022 6:03 pmpreslav написа:
При лепене се губи смисъла от използване на ламперия - обикновени дъски също биха свършили работа (визирам разлика в цената на едните и другите). Иначе за лепенето с монтажна пяна не мисля, че ще има проблеми със здравината, а по-скоро с визията.
Не мисля, че ще има проблем с визията, защото няма от никъде да се вижда пяната.
Ламперия ще слагам отстрани, и отгоре, и ще се облече от всякъде.
Имам предвид, че монтажната пяна се издува (дори тази, която се води нераздуваща или слабо раздуваща), издуването е неравномерно, зависи от количеството, което си сложил, а на ръка то няма как да е еднакво.
Като цяло идеята за всичко дървено не е блестяща, дървото "диша", дори на закрито се усеща промяната в размерите в зависимост от температура и влажност, а навън???
Помисли за вариант само горната страна да е с дърво и то не плътно наредени дъски или гредички или там както се наричат, вертикалните части декорирай с камък или мазилка.
С пяната "раздуващ неравномерно" проблем няма. Дъска, летва, ламперия, се е дърво и се е по твърдо от стЕреопори и фибраНти.
Проблем може да се появи, понеже зиме и лете, до пяната ще достигат всичките метеорологични условия. Вода-студ-лед-вода-сухо-топло......
Тези работи вредят на монтажната пяна, когато не е "затворена".

Нищо не пречи да се опита- най много да се отмести някоя талпичка на 5-10 см.
После ще си ги наковеш, как си му е редът, а за косачката.......все ще измислиш нещо, след като не си мислил преди да лееш бетони и мисли.
Ал_ - специалист
И според мен не пречи да се опита, но не подценявай чара на комбинацията бетон+дърво. Аз бих помислил за шлайфане на бетона и боядисването му, а отгоре - дърво
papalin4o - специалист
Ами варианта за лепене, като най-здрав е полиуретанов силикон или Мамут май!
Не ми се рискува много с пяната.

Можеше да разваля кофража по-рано и да го надраскам като дърво и да го боядисам след това.

Аз мислех за косачката като лях бетона, ама не мислех да го обличам с ламперия или с каквото и да е било. Идеята беше да го оставя гол бетон, но определено като е облечено ще изглежда по-добре и по-завършено.
Lutchezar - майстор
А защо зоната не я минаваш с тример? Със сигурност и други места косачката не може да се завре.
Последна промяна от Lutchezar на вт сеп 13, 2022 11:37 pm, променено общо 1 път.

Тема "Обличане на бетон с дървена ламперия (вагонна шарка)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: