• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=ky-kyy
Къртицата яде бубулечки разни и червейчета, не яде зеленчуци.
[/quote]
Ей Шарановодач знам ,че е месоядна къртицата :roll:
Но вече се заформя проблем с моите къртички. Завземат територия при съседа и му съхнели туите/ тунели/ Взе през лятото електр. плашило - полза никаква. Явно моите са от глухите :-D ва.
yanko78 - специалист
чет дек 05, 2019 7:17 pmkr1100 написа:
[quote=ky-kyy
Къртицата яде бубулечки разни и червейчета, не яде зеленчуци.
Ей Шарановодач знам ,че е месоядна къртицата :roll:
Но вече се заформя проблем с моите къртички. Завземат територия при съседа и му съхнели туите/ тунели/ Взе през лятото електр. плашило - полза никаква. Явно моите са от глухите :-D ва.
[/quote]
Пълна глупост е това с къртиците и туите. При нас са 150 туи от няколко години и една няма поразена от къртица, даже, според мен, им е хубаво ако минават през тях, да им аерират почвата.
wpw - специалист
Още едно сляпо куче даде фира. Капаните работят!
Успех на всички в борбата с вредителите!

Прикачен файл

received_1090143387986331.jpeg
received_1090143387986331.jpeg (86.71 KиБ) Видяна 2653 пъти

Прикачен файл

received_577775339483617.jpeg
received_577775339483617.jpeg (82.77 KиБ) Видяна 2653 пъти
kr1100 - майстор
[quote=yanko78
Пълна глупост е това с къртиците и туите. При нас са 150 туи от няколко години и една няма поразена от къртица, даже, според мен, им е хубаво ако минават през тях, да им аерират почвата.
[/quote]
Със закъснение . Янко това го знам много добре, но съседа си е въобразил ,че е от къртиците . Свят различен.
ср мар 18, 2009 12:15 amvesmak написа:
В градината ми се появи сляпо куче (сигурно не е само едно) и отмъква всичко, що е кореноплодно. Има ли някой успех в борбата с тази гад ? Във velboy.com рекламират капани за тях. Някой ползвал ли ги е ? Има ли и химически средства за борба с тях ? Благодаря предварително за споделения опит.
Здравейте , аз лично съм доволен от димките против тях.
Мойте наблюдения са ,че този уред върши чудесна работа ,но уви..... само за къртици. а те са хищници , ядат червей и т.н. но не и корени. Борбата със сляпото куче е малко по-сложна.
kr1100 - майстор
чет апр 16, 2020 10:38 pmwestsaider написа:
Борбата със сляпото куче е малко по-сложна.
Даже много сложна и димки не помагат. Тунелите не са хоризонтални, а слизат надолу, после рязко се вдигат нагоре, И пълнене с вода не помага.
Пак се повтарям или протретвам - къртиците помагат - не се понасят и сл. куче се изнася от територията.
Преди съседа сееше картофи и се напълни със сл.куче. Под пътя тунели и се настани и при мен. Нито димки , ни наливане на вода не помогна. Спрях да сея кореноплодни, цветя с луковици, лук и чесън.
2011или12г се появи първата къртица и започна да работи. Явно се разможиха защото на сл. година изровените купчинки бяха много. а оттогава нямам извлечени нито моркови , ни лук,чесън, пащърнак, репи, алабаш. По-рано под найлона /мини паркник с дъги /, а и после в оранжерията имам надигнати купчинки пръст, но нито салатка, лук или чесън са пострадали.
Последна промяна от kr1100 на съб апр 18, 2020 9:15 am, променено общо 1 път.
Кучето обожава чесън :) и може би на второ място картофите. Иначе пълнене на дупките с вода не помага.
wpw - специалист
Заради корона вируса изнася на хората чесъна! :-D
Тази снимка не е моя, а на клиент на капаните. Предполагам, че е доволен, след като казва, че вече е хвамал 5 броя в двора си.
Успех на всички!

Прикачен файл

IMG_20200426_161100.jpg
jorkata.petkov - помощник
Те като цяло не са лоши животни, но пречат в двора. Най-добре е да се прогонват с репелент. Има и фирми, които правят тези обработки. Викал съм преди време и беше ефикасно. Като цяло не обичам да убивам животинки, още повече бозайници, но това е мое мнение де.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: