• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kaishew - специалист
и самата димка

Прикачен файл

Picture 8831.jpg
Picture 8831.jpg (187.83 KиБ) Видяна 10799 пъти

Прикачен файл

Picture 8761.jpg
Picture 8761.jpg (178.23 KиБ) Видяна 10799 пъти
Става и със запалена (Амониева силитра)
Завих,една чаена чашка силитра във тоалетна хартия и я запалих във дупката от тогава не съм виждал "кърточони"във двора.
но може да не е изчезнал от това. :?
wpw - специалист
Искам да споделя и моя "челен" :-D опит. След като миналата година се сдобих с стара къща и дворче и аз от 2 седмици се сблъсках с проблема подземен "дзвер". :fluch: Прочетох доста неща из нета, и макар да съм трепал с мотика няколко такива гадини, не ми се чакаше.... :? След успеха на колегата muncho решението беше взето - проходния капан. Отидох до две аграрни аптеки и ... ядец, намаха в наличност. Във втората ми предложиха отрова. Проблема беше, че тя е различна за кътик и за сляпо куче. Разликата е от това, че къртика е хищник, храни се с червеи, попови прасета и т.н., а сляпото куче с картофи, грудки, корени и др. Ако се стои тихо до дупката и се наблюдава внимателно, може да се види гадината, защото те винаги преди да запушат отворената дупка си подават главата и душат. Ако е черо на цвят това е къртик, докато сляпото куче е по-голямо и е сиво на цвят. Аз не знаех с какво точно си имам работа, но реших да експериментирам. Купих отрова за къртик на фирмата РАТИМОР, производство в Словения. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно е да се спазват СТРИКТНО изискванията на опаковката. Аз го направих: отворих дупката, отворих опаковката и с ДЪРВЕНА щипка поставих пакетчето на отвора на дупката. Така мина повече от 24 часа... :roll:
Но от 2 дни насам пакетчето с отрова изчезна :-D и дупките стоят отворени, надявам се да съм победил :cool:
БориславМ - специалист
VESCHO написа:
Става и със запалена (Амониева силитра)
Завих,една чаена чашка силитра във тоалетна хартия и я запалих във дупката от тогава не съм виждал "кърточони"във двора.
но може да не е изчезнал от това. :?
От димките, бягат при съседа и догодина се връщат. Всички начини, които разчитат на звук, миризма, отрова и вода са бита карта. Глада винаги връща гадовете обратно (прокопават си нови, безопасни тунели). Най-добре с две педи тел и рибарска кука тройка. Евтино, многократно, без ограничения във времето, няма никаква отрова и гадна миризма, не изисква постоянно наблюдение и намаля популацията вместо да я разселва. Тънкостта е кукичката да е обърната така, че когато идва да зарови дупката да мине свободно и да се хване навръщане.
toniikoko - напреднал
Преди доста години дворът приличаше на виетнамски подземни тунели :-D докато не засадихме едно разтение.От тогава нито една дупка :partyman: докато не ги оскубах почти всичките.Не знам как се казва разтението но става високо и прави едни топчета които са семената.
sspoko - специалист
Пусни поне снимка на това растение.
xios - специалист
Не зная как се казва растението,но това са семената му.

Прикачен файл

Εικόνα 293.jpg
Εικόνα 293.jpg (41.71 KиБ) Видяна 8246 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 292.jpg
Εικόνα 292.jpg (44.05 KиБ) Видяна 8246 пъти
Градинар - специалист
Рицин - Ricinus communis
toniikoko - напреднал
Не знам дали съм се справил със снимката но тези двете от ляво и дясно на снимката са разтенията

Прикачен файл

IMG_0193.JPG
GEORGI5959 - специалист
За рицина коментара мина отдавна по-назад в темата, ама кой да прочете...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: