• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Прикачен файл:
sliapo kutche 1.jpg
И аз съм с капани от wpw. Днес е първият успешен лов. До момента няколко години пробвах какви ли не методи без успех и ето сега имам надежда, че ще се справя с нашествието. Относно капана качеството на изработката е перфектно и най важното е че работи. Относно доставката - колегата винаги търси вариант за евтина доставка, включително и безплатна ако има приятел или колега който пътува в същата посока. Казано простичко много съм доволен. Благодарности на wpw.
Тази сутрин с удоволствие открих, че отново имам улов. Екземпляр №2. Много важно е добре да се прочете темата и материалите, които получавате с капана. Улова е от втория капан и е от обратната посока на тунела.

Прикачен файл

sliapo kutche 2-2.jpg

Прикачен файл

sliapo kutche 2-1.jpg
Днес с радост установих, че отново имам успех - екземпляр №4. Още веднъж благодарности на колегата WPW - вече съм сигурен че ще се справя с нахалната гад.

Прикачен файл

Сляпо куче3.jpg
kr1100 - майстор
вт юни 28, 2022 9:42 amascented написа:
... Още веднъж благодарности на колегата WPW - вече съм сигурен че ще се справя с нахалната гад.
Блаженни са вярващите от 4 бр. Котилата са многобройни. Успех.
big_dragon - специалист
вт юни 28, 2022 8:15 pmkr1100 написа:
....
Блаженни са вярващите от 4 бр. Котилата са многобройни. Успех.
+1
Усетих намаляването на популацията в годината, когато успях да хвана 12 бр.
Беше направено с капани.

Сега контролирам популацията с Fostoxin...Цък
Изображение
wpw - специалист
Нещо, на което пише ТОКСИН, аз не бих пропоръчал на никого, да го ползва там, където сее и прибира реколта! Все пак всеки сам си избира! Още на първата снимка виждаш череп и кръстосани кости, кой би си "обогатил" почвата на градината с това !?!
Колкото до колегата kr1100, относно броя на сляпото куче в едно котило, не знам от къде си черпил информация, но смятам, че не си прав. Какво значи многобройни? Колко? Аз твърдя че, три възрастни и до 3-4 млади родени през тази година са нормална бройка по това време на годината! Това е от опит натрупан повече от 10 години ловене на тази гад. Твоя опит от къде е?

Поздрави на всички и успехи в борбата със сляпото куче!
big_dragon - специалист
Ето ги моите капани, сам ги правя, но не ги продавам:

Имам два, работят с много малки пропуски, но поставянето е по-бавно от хапчетата,
които действат безотказно на десетки метри навътре в тунела.
Намираш дупката, поставяш две хапчета (пелети) и затъпкваш отвора,
газа да върви по тунела, а не на вън.
За целият сезон ползвам 10...15 хапчета, при безопасна норма на декар стотици...
kr1100 - майстор
ср юни 29, 2022 9:58 ambig_dragon написа:
......поставяш две хапчета (пелети)[/url] и затъпкваш отвора,
газа да върви по тунела, а не на вън.
За целият сезон ползвам 10...15 хапчета, при безопасна норма на декар стотици...
@ wpw 10-12 бр.

@ "газа да върви по тунела, а не на вън." Да ама не . Тунела не е хоризонтален или само надолу за да слиза надолу газа. Тунела пр. се списка рязко надолу, по9сле почти вертикално нагоре. Това го правят заради опастност от наводнение /- ти си пълни тунела с вода ... :-D Това е зададено от природата.
Офф навремето като копах кладенеца достигнал тунел на дълбочина 4,5м надолу, като поразрових след метър тунела тръгна нагоре.
Още 1 офф - навремето съм използвал димки Делиция от ГДР за обгазяване на тунелите. / големи хапове, пъхаш в тунела, заливаш с вода и затрупваш изхода.
radius - майстор
Аз на 2 места хванах с капана на wpw по 1 брой и никакъв помен след това.
Явно съм уцелил разузнавачи :) .
hidrazin - майстор
ср юни 29, 2022 7:27 ambig_dragon написа:
Сега контролирам популацията с …
…с нещо което не е свободно достъпно.
И притежанието му, употребата и съхранението без законово основание е наказуемо.
В края на краищата би свършила работа и някоя Искандер М но па същата работа.
Не е много законно да си я държиш в плевнята… :lol:
:partyman:
P.S. Тая гад за година прави поколение 2-6 броя.
Най- често 4 броя които след 2-3 месеца се разселват…
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: