• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср май 13, 2020 10:30 amVirtex написа:
При мен точно това не проработи - уред от Лидл със звук и вибрация работеше почти цяло лято преди да изгори - къртицата имаше тунел точно до него. Даже имаше шеги, че това ги привлича, защото другаде почти нямаше тунели :-D
Преди да си купя това нещо, аз позвънних на тези хора за консултация оtrоvi.com
Магазинът им се намира в Люлин и посъветваха ми уред на точно тая фирма, иначе имат много варианти или капани, или такива ултразвукови устройства.

Аз им обясних какъв е проблема при мен и какво съм правил преди, те са ми дали решение.
А в Лидъла не съм видял уред на тая фирма
Virtex - майстор
ср май 13, 2020 7:27 pmlov написа:
Ще бъдеш ли така добър да му направиш една ''дисекция''
. Интересно ми е дали е с вибромоторче или с пиезо излъчвател.
Електрониката предполагам не е интересна, затова не съм я снимал.

Като го "отворих" по грубия начин разбрах и защо не работи - видимо е от снимките. Не ми се занимаваше да разбера водата откъде е влезнала, но явно това е било достатъчно на уреда преди да му посегна.

Прикачен файл

P_20200522_152305.jpg

Прикачен файл

P_20200522_152311.jpg

Прикачен файл

P_20200522_152329.jpg
kr1100 - майстор
съседа ми сложи такова тупкало с/у картици да не ми ровят туите. Точно до тупкалото тунел на къртица. Явно моите къртици са от глухите :mrgreen: / намират ми се доста/
lov - майстор
пет май 22, 2020 7:53 pmVirtex написа:
ср май 13, 2020 7:27 pmlov написа:
Ще бъдеш ли така добър да му направиш една ''дисекция''
. Интересно ми е дали е с вибромоторче или с пиезо излъчвател.
Електрониката предполагам не е интересна, затова не съм я снимал.

Като го "отворих" по грубия начин разбрах и защо не работи - видимо е от снимките. Не ми се занимаваше да разбера водата откъде е влезнала, но явно това е било достатъчно на уреда преди да му посегна.
Пълен ташак. Как да гониш гад която не чува високите честоти. Работната честота на този зумер е около 500Hz. Честота която много бързо се поглъща от почвата. Да не говорим и каква му е изходната мощност пък и как са го направили че да я отдава към стената на колеца. Даже използват стандартната кутийка на излъчвателя. Нищо повече от една свирка в тръба направена за пари.
wpw - специалист
Още доволни клиенти...

Прикачен файл

received_653705235179116.jpeg
received_653705235179116.jpeg (65.67 KиБ) Видяна 2320 пъти
radius - майстор
На мен ми е жал за животинчето и няма да показвам снимки, но да кажа, че взех 2 капана от колегата wpw и още първата вечер хванах пакостника. Т.е. капаните явно работят. =D> Вече 2 седмици няма нови дупки, па да видим...
Здравейте, преди 2-3 седмици на село видях, че един лук е потънал. Като разкопах и намерих тунел, чаках половин час с лопатата и хванах едно. На другия ден дупката беше заровена отворих я и хванах още едно. Като се прибрах и се разрових в интернет видях, че има капани и си направих 3. С тях хванах 4 и от седмица дупките седят отворени. Имам и доста картофи които сега цъфтят, как мога да разбера дали дърпа картофи ще увяхнат ли или ще разбера като почна да ги вадя?
wpw - специалист
вт юни 16, 2020 8:50 pmstefan99 написа:
Здравейте, преди 2-3 седмици на село видях, че един лук е потънал. Като разкопах и намерих тунел, чаках половин час с лопатата и хванах едно. На другия ден дупката беше заровена отворих я и хванах още едно. Като се прибрах и се разрових в интернет видях, че има капани и си направих 3. С тях хванах 4 и от седмица дупките седят отворени. Имам и доста картофи които сега цъфтят, как мога да разбера дали дърпа картофи ще увяхнат ли или ще разбера като почна да ги вадя?
По описанието ти мисля, че си ги изловил(поне в твоя двор). Трудно ще разбереш, ако ти вади картофите, но мога да препоръчам да ги наблюдаваш, както за увяхване, така и за леко надигната почва около тях, можеш да си направиш един шиш от арматура (например 6 мм) и с него да проверяваш за тунели. Ако някъде влезе изведнъж лесно, то нищо не пречи да разкопаеш и провериш. И едно въпросче - от моя модел капани ли направи или друг? Хубав ден.
ср юни 17, 2020 10:07 amwpw написа:
вт юни 16, 2020 8:50 pmstefan99 написа:
Здравейте, преди 2-3 седмици на село видях, че един лук е потънал. Като разкопах и намерих тунел, чаках половин час с лопатата и хванах едно. На другия ден дупката беше заровена отворих я и хванах още едно. Като се прибрах и се разрових в интернет видях, че има капани и си направих 3. С тях хванах 4 и от седмица дупките седят отворени. Имам и доста картофи които сега цъфтят, как мога да разбера дали дърпа картофи ще увяхнат ли или ще разбера като почна да ги вадя?
По описанието ти мисля, че си ги изловил(поне в твоя двор). Трудно ще разбереш, ако ти вади картофите, но мога да препоръчам да ги наблюдаваш, както за увяхване, така и за леко надигната почва около тях, можеш да си направиш един шиш от арматура (например 6 мм) и с него да проверяваш за тунели. Ако някъде влезе изведнъж лесно, то нищо не пречи да разкопаеш и провериш. И едно въпросче - от моя модел капани ли направи или друг? Хубав ден.
Прикачен файл:
P6075992.JPG Ето го капана.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: