• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
kr1100 написа:
gnt69 написа:

Ами не гони къртицата. А пръстта изровена от нея става за цветя и за разсади. Сега кърта работи около оранжерията и малко в нея , но няма поразии ни по салаткен,ни по лук,чесън,ряпа
Ама в моята имаше сляпо куче. Изяде гадът целината и магданоса. :partyman:
lpoik - специалист
:drinkers:
Прикачен файл:
КАПАН ЗА СЛЕПО КУЧЕ.jpg
Това е спасението. :rock: :partyman: :axe:
fbr - майстор
Сляпото куче не докосва нищо докоснато от човешка ръка, и едва ли ще влезе в тази тръба.
lpoik - специалист
Другите капани,случайно да не ги правят извънземни! :weedman:
wpw - специалист
fbr написа:
Сляпото куче не докосва нищо докоснато от човешка ръка, и едва ли ще влезе в тази тръба.
Всичко садя на ръка, ама ако не заложа капаните, няма да извадя нищо. Вече 5 години нямам проблем със сляпото куче. Това на линка беше първото изловено в чесъна :-D
https://www.youtube.com/watch?v=4qt5MYFRLPg
Който не е сръчен в ръцете, а има проблем с тази гад - https://bazar.bg/ads/edit/10726367
Djack - специалист
Днес ходих на ранчото и ....... целия двор в дупки!?!? Как да разбера какъв е добитъка дето ги копае? Няма купчинки като при къртицата, има само дупки в земята (открити) и пред някои дупки има пътеки, в смисъл не утъпкано, а все едно си изгребал тавана на тунела! Как да разбера, полевки ли са или слепи кучета? И най -важното, как да ги изтребя, преди да съм насял градината?
Zoro5 - специалист
Djack написа:
Д... а все едно си изгребал тавана на тунела! .
Снегът е смачкал почвата и "покрива" на дупката се е сринал. Това са "летни" тунели , просто не си ги виждал. Къртицата прави къртичини и не яде корените, а само рови около тях да търси червеи.
За трепането - ами прочети темата от началото...
Djack - специалист
Не са летни тунели! Края на ноември съм правил дълбока оран и съм го фрезовал многократно на кръст! След малко ще сложа снимки!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Djack - специалист
Krass написа:
Мишки.
Дано си прав друже! Ще наредя малко капани! :partyman:
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: