• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср май 13, 2020 10:30 amVirtex написа:
При мен точно това не проработи - уред от Лидл със звук и вибрация работеше почти цяло лято преди да изгори - къртицата имаше тунел точно до него. Даже имаше шеги, че това ги привлича, защото другаде почти нямаше тунели :-D
Преди да си купя това нещо, аз позвънних на тези хора за консултация оtrоvi.com
Магазинът им се намира в Люлин и посъветваха ми уред на точно тая фирма, иначе имат много варианти или капани, или такива ултразвукови устройства.

Аз им обясних какъв е проблема при мен и какво съм правил преди, те са ми дали решение.
А в Лидъла не съм видял уред на тая фирма
Virtex - майстор
ср май 13, 2020 7:27 pmlov написа:
Ще бъдеш ли така добър да му направиш една ''дисекция''
. Интересно ми е дали е с вибромоторче или с пиезо излъчвател.
Електрониката предполагам не е интересна, затова не съм я снимал.

Като го "отворих" по грубия начин разбрах и защо не работи - видимо е от снимките. Не ми се занимаваше да разбера водата откъде е влезнала, но явно това е било достатъчно на уреда преди да му посегна.

Прикачен файл

P_20200522_152305.jpg

Прикачен файл

P_20200522_152311.jpg

Прикачен файл

P_20200522_152329.jpg
kr1100 - майстор
съседа ми сложи такова тупкало с/у картици да не ми ровят туите. Точно до тупкалото тунел на къртица. Явно моите къртици са от глухите :mrgreen: / намират ми се доста/
lov - майстор
пет май 22, 2020 7:53 pmVirtex написа:
ср май 13, 2020 7:27 pmlov написа:
Ще бъдеш ли така добър да му направиш една ''дисекция''
. Интересно ми е дали е с вибромоторче или с пиезо излъчвател.
Електрониката предполагам не е интересна, затова не съм я снимал.

Като го "отворих" по грубия начин разбрах и защо не работи - видимо е от снимките. Не ми се занимаваше да разбера водата откъде е влезнала, но явно това е било достатъчно на уреда преди да му посегна.
Пълен ташак. Как да гониш гад която не чува високите честоти. Работната честота на този зумер е около 500Hz. Честота която много бързо се поглъща от почвата. Да не говорим и каква му е изходната мощност пък и как са го направили че да я отдава към стената на колеца. Даже използват стандартната кутийка на излъчвателя. Нищо повече от една свирка в тръба направена за пари.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: