Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Snejina - специалист
Здравейте,търся идеи за т.нар. "плочопътеки" или зелени пътеки - наречете ги както ви харесва. Тъй като в по голямат част от градината ни не са направени пътеките съм се спряла на тях ,понеже съм привърженичка на зеленото :) Откирх малко информация тук за това, точно как се правят.. Ако някой е правил моля да сподели стъпка по стъка процеса.. Смятам да използвам плоски камъни,тъй като искам да се вържат с направените досега пътеки около къщата. Незнам обаче какво точно се слага отдолу така че да е достатъчно здраво,и съответно да не се мърдат като се ходи по тях. Знам,че посадената в последствие трева във фугите ще държи донякъде ,но все пак.. Моля споделете опита си ,а ако някой има хубави снимки или линкове да пуска,за да ми дойде и вдъхновение :lol: Тенкю пийпъл :razz:
Snejina - специалист
Никой ли нищо не знае??? Хъм.. :?
velsi - Почетен майстор
Само пясък. Подравняваш и почистваш мястото, насипваш обилно с пясък, да речем поне 5 сантиметра дебелина и нареждаш плочите. С причукване нивелираш. Оставяш фуги между плочите, които после засипваш също с пясък. С времето растителността си прораства сама.
housedoktor - майстор
както велси ти каза ,но о4ертавай всеки от камъните поотделно и ги направи леееко под нивото на земята зада не пречат на косачката
Snejina - специалист
Добре,но искам да посадя трева ,така както и в останалата част от градината,а не да чакам да си порасте сама растителността. А тревата само върху пясък ми се струва че не е много добре. Не може ли да си сложа пръст ,а там където ще бъдат камъните да направя гнезда от пясък ,в които да ги сложа?,После самата трева ще ги стегне. Поне така си го представям де..
gandonov - специалист
Ето подробно описание (на английски) как се правят въпросните пътеки - http://www.popularmechanics.com/home_jo ... tml?page=1

П.П. @Snejina: Правилната сентенция е: Каква е ползата от файдата, ако нема келепир?
Deo-x - специалист
Snejina написа:
Не може ли да си сложа пръст ,а там където ще бъдат камъните да направя гнезда от пясък ,в които да ги сложа?После самата трева ще ги стегне.
Може,направи го.На фугите посей семена за райграса и поливаш редовно докато се хване,подобно на сайта пред мен.
Snejina - специалист
Добре ,супер,остава да разчистим двора и ще го направя. Тревата предполагам че когато и да я посадя все ще поникне. gandonov в сайта е много хубаво описано ,благодаря ти. Колкото до сентенцията.. ще я променя -твоя вариант звучи по добре да. :lol:

Тема "Плочопътеки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: