• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Johny написа:
Я каква гад намерих днес :shock:
Красавица, перфектна отвсякъде, красива пеперуда ще излезе от нея.
Stefan_62 - майстор
Понеже темата е и за тревата, да ви попитам дали ще се получи :? замисълът ми. Под дърветата в двора съм оставил тревата /саморасляк/ и си я кося, но на места е рехава а ми се ще да я посгъстя. При закупуването на бензиновата коса ми дадоха 5кг. тревна смеска подарък и се чудя :? , ако разхвърлям от нея на въпросните места и полея отгоре дали ще се захване без да копаея или фрезовам /че ще разваля и другата трева/. Някой пробвал ли е такъв вариянт на засаждане.
hidrazin - майстор
Вероятно нищо няма да стане. Иска да се зарови поне на 1-2 сантиметра. Иначе мравките, птичките и разни буболечки ще си направят парти.
:partyman:
Stefan_62 - майстор
Благодаря, жалко а се надявах да има някъкъв ефект. Ще чакам да се сгъсти сама.
hidrazin - майстор
Ами гледай сега, щом имаш тревна смеска която няма къде да оползотвориш, няма лошо да пробваш. Тя така или иначе ако не я използваш ще си загине. Пробваш поне малко да разрохкаш с търмък, хвърляш семето, пак търмък и валиране. После ежедневно поливане. За около 15 дена трябва да имаш поникнала тревичка.
:partyman:
Johny - майстор
Това с мравките не е задължително, но е възможно. Засяваш и отгоре посипваш с дребна пръст или пясък 0,5-1,0 см. Ако не засипеш, пръскаш с инсектицид след засяването. Обаче има няколко НО:
1. Сега не е момента за засяване-чакай малко да захладне, например през септември или октомври.
2. Ако не засипеш, дори да не ги изядат мравките, ще поникнат трудно или ще изсъхнат без достатъчно влага.
big_death - специалист
И като направиш така както е казал колегата да разрохнеш с тармъка , после да валираш , и да не забравиш да напръскаш за мравки с децис !!!!
Stefan_62 - майстор
Благодаря за съветите. И аз си мислех да разрохкам малко почвата с търмъка и след това да я разхвърлям. Определено ще я сея Октомври, а и така пише в указанието:
http://www.mtd.bg/view/6/853/Trevna-sme ... 250---5kg/
Иначи имам къде да я разхвърлям, мисля да затревя около 100-на кв.м. едно местенце около къщата, но понеже ще ми остане /дават количеството от 5кг. за 250кв.м./ и затова реших, ако става да разхвърлям и между старата трева. Абе на есен ще пробвам пък каквото стане.
big_death - специалист
Никъкъв проблем сега да сееш - пръскане с вода му е майката ! В жегата може и два пъти дневно да оросяваш !
hidrazin - майстор
Stefan_62 написа:
...дават количеството от 5кг. за 250кв.м./ ...
Не гледай какво дават. И тук принципа е колкото повече, толкова повече. Пък и тая смеска щом я подаряват, не е ясно каква кълняемост ще има.
Прекалено рано е за сеене! Изчакай поне до средата на септември.
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "За тревата, лозата и още нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: