Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ZMeyGorianin - майстор
Здравейте!
Имам селска къща с около 500 кв. м. двор отпред. С грубия ремонт приключих и сега се замислюм за озеленяването. Решил съм да е само тревни площи с няколко цветни острова/ видях доста идеи тука/. Понеже не ходя често там , а и се намира на 100 км. от Варна нямам възможност да кося постоянно. Затова се колебая какво да посадя- райграс или детелина/ не люцерна/. Чувал съм, че детелината не избуява високо и се стеле по земята. Преди това обаче трябва да се преборя с една джунгла от бъзаци които са стигали човешки ръст понякога! Досега съм ги палил/ в края на лятото/, изоравал и два сезона съм ги пръскал с Раундъп/ пролетта/- ефект почти никакъв.
parvev - специалист
детелината цъфти и привлича пчелите,а те като ги настъпиш жилят,ако няма да играят малки деца и това не те притеснява засей детелина
iveliks - специалист
само трябва де си наясно какво имаш впредвид като казваш райграс това е трева която достига височина около 30-40см и трябва да се коси а и да знаеш че с времето става на бусове който не са много приятни така че се насочи към тревни смески който са от няколко вида треви който взаимно се допълват като имаш впредвид и това да са възможно най-малко взискателни към поливане и косене .А относно детелината аз съм за само знай че след време се изгубва и трябва да се подсява ама това е след няколко години

Тема "Райграс или...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: