Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Имам проблем с опазването на гроздето от косове и други птици . Тази година ранното грозде го изядоха до зрънце . Чух за някъкви нискочистотни устройства . Ако го опазя ще черпя едно голямо вино !
emil_v r - майстор
С чалгакомпакт дискове .
Навързваш ги на конец 4-5 да висят , и вятъра да ги клати.
Косовете са умни и бягат от всичко високотехнологично.
Другият е с мрежа .
Чух за някъкви нискочистотни устройства които много деиствали , някои знае ли нещо по въпроса , и по точно как да си го направя или от къде да го закупя ?
hygro - майстор
По летищата се използват шумови източници, работещи с пропан-бутан. Конструкцията е елементарна - вертикална тръба със стеснен долен край и шапка отгоре, електрически вентил и автомобилна свещ. Веднъж на 30-40 минути вентилът изпуска малка доза пропан, свещта го възпламенява и се чува нещо като оръдеен изстрел.
Deo-x - специалист
Постави чучелото с дрехи и шапка на 2 места от единия до другия край на парцела.Тия дни видях от комшията найлонови торби завързани на леторастите през няколко метра.
Ооо с торби , плашина даже и с дискове сам пробвал но НЯМА ефект .
Spokoiniq - майстор
въздушна пушка, избиваш десет, и ги навръзваш да се виждат, за назидание и
страх!
rulom - модератор
Higro, твоето предложение за село не важи, сметай колко бабички ще останат живи след изстрела :-D
Иначе баща ми опъва по целите редове ленти от видео касети и те като трептят на слънцето, плашат косовете, ама ефекта е само в началото.Когато се прибере останалата селска продукция, косовете се настървяват от глад и нищо не помага тогава.
Някои сеща ли се за нещо друго което може де се измаистори , че утре заминавам за село . Ще съм ви много благодарен !
evdoki - специалист
Ами това е, въздушна пушка и търпение

Тема "Как да опазим гроздето от птици ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: