Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
B0bi - специалист
Дали хванат кос (жив) и вързан за някой клон, няма да ги плаши с уплаха си? Колко ли би издържал така преди да умре? Предвид на някакъв период да се сменява.
Andri01 - майстор
Връзваш го за крака на 20-30см., слагаш му вода и нещо за ядене и да живее там. Може би ще има файда?!
B0bi - специалист
Въпросът е за колко време, та наполовината да се смени с нов. Ако го храниш и поиш, ще вземе да свикне и няма да "казва" на другите да се махат, че ги грози опасност.
ivanovbg - майстор
Понеже съм на Брезник и гроздето зрее късно, косовете ми бяха голям проблем. За ден можеха да го оберат. Та веднъж бях там при нападение и забелязах, че се делят на две. Едните нападат отгоре и яростно ядат и ронят, а другите отдолу само си го хапват. Направи ми впечатление, че докато врабчетата влизат и отдолу в асмата, косовете кацат само отгоре. Един не видях да се качи отдолу нагоре в асмата. Сложих над него засенчващата мрежа от доматите - щот есента не трябва вече и един кос не кацна. Врабчетата също ги беше страх да влязат. От тогава все така - хвърлям мрежата отгоре върху асмата и връзвам краищата да не я духне вятъра.
B0bi - специалист
На мен проблемът ми е череша. Доста е голяма. Имам достатъчно свободна такава мрежа, но ме притеснява дали ще узреят черешите навреме. Те и без това са късни, а това е предпоставка за червеи ...
Ал_ - специалист
b0bi, ако уловиш някое съседско хлапе и го провесиш с главата надолу на черешата няма ли да е по-ефективно? Едно, че ще изтрае повече, второ, че ще плаши и деца, и птици?
Все пак, на половината да го сменят, като до тогава да има нещо за ядене и пиене, понеже нали......хора сме, все пак!
B0bi - специалист
Празнодумкото не можа да не се включи.
Ал, можеше и по-грозни предложения, в знак на ирония, да напишеш. По-нагоре имаше идея да се накичат убити птици ...
То и с плашилата и гърмежите се стресират милите птички ... Не бива така. На котараците също трябва да се забрани да ги ловят. Може да се пръска само с отвара от чесън. Това ще ги прогони хуманно ... и черешите ще са супер на вкус.
Много префинен стана този свят ...
Празномислие и още не знам какво е, да ти дойде, да изречеш, па и да напишеш подобни неща.
Борец с косове!

Тема "Как да опазим гроздето от птици ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: