Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
toon4o - помощник
Привет, и аз имам същия проблем и потърсих такова устройство, но като му вадях цената /399лв./в бриколаж и бегом навън.Представлява мегафон и кутия , в която явно има накакъв процесор, който на определени интервали подава сигнал към мегафона на уплашена птица.Това прочетох на етикета.
Явно сам няма да мога да си направя такова устройство, затова ако има колеги , които могат да помогнат с конкретна идея ще се радвам да опитам.
Neno Er - специалист
toon4o написа:
Привет, и аз имам същия проблем и потърсих такова устройство, но като му вадях цената /399лв./в бриколаж и бегом навън....
Компютърните ми възможности са такива, че мога да посоча само изтичника, а ако намеря някой да ми го сканира, ще го покажа.
Сп. "Млад конструктор", бр.-7 от 1993год. м. декември. на миналия век.
В статията "Плашило за косове" е дадена схема и указания за изработване.
Ако намеря някой да го сканира, ще го публикувам.
Попитай тук-dobrikit@dir.bg, или виж тук http://www.tpetrov.com/info.php?info=contacts
и тук http://www.dobrikit.dir.bg/page100.htm
pac_ - специалист
Съседите на нашето лозе гърмят с пиратки след обед и надвечер.Ние ползваме опъната магнетофонна или от видеокасета лента между коловете(като духа вятър издава един особен звук).Или стария метод с капачки от буркан,пробити и вързани с сезал от тънкия 20-25см и по две по две закачени на кол или дървен кръст(събира повече)-на един кръст по4,5 двойки капачки.Като духа вятъра и хлопатПомага до някъде.Плашилата почти не плашат косовете! :?
hidrazin - майстор
вт яну 30, 2024 2:36 pmYordanovGarantPest написа:
Нашата фирма може да Ви предложи ...
Вашата фирма може да предложи само безполезни боклуци. Изчезни.
:partyman:
Andri01 - майстор
Рекламите не са за предпочитане, но пък глупаците още по-малко! Ставаш смешен с : " всичко мога,всичко знам,аз овчарин съм голям..." :lol: :lol:
hidrazin - майстор
вт яну 30, 2024 3:27 pmAndri01 написа:
Рекламите не са за предпочитане, но пък глупаците още по-малко!
А ти тогава какво правиш тук? Я марш навън! :lol:
:partyman:
P.S. Хубаво е че сам си го признаваш.
MamaMy - майстор
https://vi.aliexpress.com/item/10050053 ... 4itemAdapt
Това е модул за запис. Само трябва да запишете крясък на сокол.
Ето ви и крясъка
chapara - майстор
Ха ха ха, и на това ще се подложите?
На скоро бях до борса Слатина в Сф. На входа има такава крещялка и кафе. Взех си едно кафе да пийна, но не изддържах😜
miroki - майстор
Аз досега се подлагах на едни въртележки с болтче и консервна кутия, 4-5 броя. Голям джангър. В комбинация с радио до дупка усилено. Още по-голям джангър.
Взех едно, което пищи като сокол. Поне пищи като има движение. Таз година опази приемливо гроздето. Има опция пушка и лай на куче. сякаш на сокол най-добре.
kr1100 - майстор
Oт Али то преди 2-3 г. купих макет на сокол. Окачва се да виси . На крилете се регулира ,колко да са разтворени..
Имам и пишялка ,а ма е ден до пладне -привикват на крясъка след 203 дни и не им пука. А по-нахална птица от кос /косар/ няма.

Тема "Как да опазим гроздето от птици ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: