Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ZMeyGorianin - майстор
Градски, то при тебе е все едно, че си в Морската градина щом си вкарал колата :-D . Ето на какво му се вика джунгла
Прикачен файл:
Cam000163.jpg
Двора е 500 кв.м.-треволяка се е хванал за асмалъка-2,20м. висок
Cam000163.jpg (54.91 KиБ) Видяна 10502 пъти
Прикачен файл:
DSC00735.JPG Това е задния двор-малко поочистен
Това от първата снимка го почисти с мотика един "луд" приятел за два дни на 35*С жега. Само се поливаше с маркуча от време на време. Ни коса ни бомби го оправяха-беше изсъхнал бъзак и други треволяци! Получи се следното
Прикачен файл:
DSC00715.JPG
Последна промяна от ZMeyGorianin на пон мар 05, 2012 6:29 am, променено общо 1 път.
vladilen - специалист
Проблем, всъщност 2
Тримера е RTR бензинов - на един сезон
1. Кордата неконтролирано изкача от главата/има ли нещо специфично при зарежзането с корда което аз не правя? Предложение за нова читава кордова глава?
2. На предпазителя има едно ножче за подрязване, което е закрепено много нежно с 2 винчета в пластмасата и както се сещате го няма вече - ако си взема читава глава ще ми е необходимо ли да сменям и предпазителя с нажчето/от къде?
10х
В
регион В Търново
stonesour - специалист
goshob написа:
Здравейте,
Искам да съживя малко темата. Всяка година като си ходя на село (уж да си почивам :-D ) се сблъсквам с джунгла, като тази на снимката. Оправям я с косата, разбира се, ама взе да ми дотяга и натежава та си мисля за някаква механизация. Купих преди 2 години електрическа коса (тример) на Bosh с корда, но не върши работа. Мястото, което трябва да се коси е около 500 - 600 м2.
Молбата ми е, ако някой има опит с високи треви да помогне при избора. Двоумя се между моторна коса или палцова косачка, но споделянето на мнение никога не е излишно.
Благодаря предварително! :partyman:
моят двор изглеждаше почти по-същия начин преди да почна да го поддържам:

Изображение Изображение

сега кося веднъж месечно с това и дворът изглежда така /за разлика от метъра трева в съседния, както е видно от третата снимка/ :lol: :

Изображение Изображение Изображение

ако е що годе равно, при мен си има доста бабуни, но нищо фрапиращо като денивелация - моторната косачка според мен е най-добрия и безболезнен вариант.
Мартин Цветков - напреднал
Просто да споделя моето мнение по темата....
за мен най-добрата мотоФРЕЗА е HUSQVARNA TX85 ..от 6 години работя с това чудо миналата година си позволих да закупя своя собствена! Да има своите малки недостатъци, от сорта на това че мощността от 6.5 я намалиха на 5.5к.с. , но все пак ХОНДА си е ХОНДА аз лично по добър двигател на пазара не съм виждал все още. Както един колега по-горе беше споменал единственото което правиш е д асменяваш масло и да сипваш бензин :)
Немога да кажа, че и други чарколя по някой път не дават фира, но специално в моята работа това няма как да не стане, защото се занмавам с озеленяване от доста време и просто не занете на какви терени са вкарвани тия фрези, буквално мога да кажа че съм фрезовал чакъл а не почва !!! Единственият дефект който има е че капака около ремъка е пластмасов и при многото вибрации (при такова малтретиране) накрая обикновено се отчупват ушетата за които е захванат капака... но тов алесно може да се корегира дори с едни прости свински опашчици да речем. От там нататък съм имал една авария с жилото на съединителя, но това стана поради механично нараняване, а не е производствен дефект.
Някой ще каже, че фрезата е по скъпа.... аз лично я взех точно за 1000 бинки(преди време беше малко по-скъпа) - въврви с коплкет мотички 80-120см работно рамо, има опция за ъпгрейд както се казва (прикачна техника) примерно аз тази година планирам да си взема плугче към нея. Аз обаче съм на принципа на англичаните- не съм толкова богат за да си купувам евтиното ! Ако пък искате да спестите някой друг лев винаги можете да я изпишете през някоя фирма съответно от предстаителствата на хускварна ще ви направят отстъпка :)

Успех на всики !
iivanov - майстор
Нева с дв субару 7кс.Груба и дуракоустойчива машина.Лесна за обслужване и ремонтнопригодна от неспециалисти.Ширина на фрезоване 127 см с 6 фрези и 168см с 8 фрези/опция/.Разблокировка на лявата полуос за лесен завой.Ама не е евтина.
iivanov - майстор
до колегата с RTR-a

В практикер съм виждал някакви универсални глави на хускварна,ама не знам колко са универсални.Ножа за кордата смятам,че може да се направи.Във всеки случай ти е необходим.А главата може да е от автоматичните дето сами си развиват кордата.
Мартин Цветков - напреднал
Ако неможеш да си позволиш по скъпа машина и нямаш достатъчно средства мога да ти дам алтернатива. Има една фирам която прави точно копие на схтил тримери (със всичките му прикачни варианти ножове корди и прочие). Цената му е в пъти по евтина от истинския штил, а единствената разлика е само във визията (този изглежда малко като от час по трудово), но върши съвсем същата работа главите на штил и на този вид са съвместими (дори и тези на хусквараната мисля че ставаха ама трябва да проверя), така че ако желаеш ще ти дам повече данни.

А иначе за хората които разполагат с повечко капитал - добър избор е 4 тактовия бензинов тример на Олеомак забравяш всяккави истории с мешане на масла... палиш и действаш :)
iivanov - майстор
Колега Цветков,мисля,че ще е интересно да споделиш инфо за тази фирма.Масово в България броим левчета и правим компромиси.А 4тактовите двигатели не са много удачни за моторни коси.На мен ми се налага понякога да накланям косата на 90 градуса/минавайки през врата например/и е възможно да влезе масло в цилиндъра или карбуратора през отдушника.Мнението е на сервизен техник и практиката показа,че е прав.
miroki - майстор
Здравейте.
Това чудо, дали ще върши работа? И дали събира тревата на редица?
Че за моята фреза май това се води косачката.
http://rezachki.com/rotorna-kosachka-gardenia

Тема "Каква мотофреза и бензинова косачка да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: