• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
s.s.i - напреднал
купих си киви преди месец.засадих го и всичко точно.
някакви съвети да ми дадете относно рязане, нови издънки и пръскане ако е нужно?
Ако някой гледа да се похвали какво е постигнал?
stoycho.dadao - специалист
първо и най важно-никакво пръскане че ще го утрепеш.още е рано да го режеш.като порасне остави две издънки които да растат до нужната височина.догодина ще оставиш само едното.иска много вода.
iveliks - специалист
Само да ти кажа ,че зада ражда кивито се нуждае от още едно растение за да може да се опрашва така че помисли и проучи как стоят нещата .
s.s.i - напреднал
знам купил съм мъжко и женско много добре се развиват.даже секи ден можеш да видиш разлика в състоянието. снимки ще покажа скоро. чудя се каква конструкция да направя? някой знае ли как ще е най-подходящо!
pavkatay - майстор
а откъде го купи. и проучил ли си как ще вирее в бг.
LazarGanev - "Велик майстор"
Имахме на старата вила, преди на я продадем. Баща ми е агроном, имахме кладенец, вървеше много буйно. Бях направил амалък и го разположихме върху конструкцията. 2-3 съседи също имаха и не се налагаше и ние да имаме мъжко растение. Голяма екзотика.
s.s.i - напреднал
проверих да! до -20 издържа.
закупих го от софия имаше изложение в Ен Де Ка точно непомня за какво.и ги продаваха отвън за по 10лв растението.
мъжкото беше отбелязано.
boltik - специалист
Как изглежда расада.


Изображение
Jason - специалист
Гледам киви вече трета година.
Вече е качено на асмата и ще се разклонява тази година. Ако таз не даде цвят то следващата трябва да е. Тръгва много по-рано от гроздето и повяхва по-късно през есента. Едно мъжко е достатъчно за 5-6 женски ако са разположени в група.
Аз съм на 350м.надм.вис., но засях няколко и на вилата на 570м.надм.вис. и не става. Всяка година измръзва и покарва наново от долу. Пробвам различни методи да му помогна, но засега без успех.
Иначе в Казанлък си е супер и болести не хваща.
Големият проблем е водата. :idea:
Толкова е жадно, че докато му набарам цаката не можах да отида на почивка спокойно. През лятото трябва всеки ден да поливаш ако не се сетиш друго.
Ще ти дам жокерче от мен.
Взех PVC тръба фи 50, един метър дълга. Нарязах отвори начесто от единия край до към 30-35см. от върха. Набих тръбатав земята до кивито на дълбочина до отворите и пълна здраво догоре с вода. Важно е водата да стои в кофата от предния ден. Така хлорът изпарява а и температурата на водата е като на въздуха а не от чешмата.
Всичко това ми позволява да поливам през три-четири дни и ме освобождава. Пробвай и наблюдавай.
Ако някой е открил нещо още по-добро да пише.
vladtod - специалист
Моето киви е на 2 години,високо е около 2.5 м /взех го на 1.5/ :-D ,края на лятото му сложих торчица/азот калий и фосфор/ и сега се събуди и има доста ластари.Зимата беше -18 и не измръзна . Когато го засадих 2-3 пъти го поливах със секвестрен за да се вкорени стабилно и да го предпазя от хлороза,п.п . всичко което засаждам било то дръвчета ,дори и домати поливам с малко секвестрен ,невероятна желязна тор :-D
  • 1
  • 2

Тема "относно киви!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: