Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
may - напреднал
Засадих я миналата година и за сега се развива много добре. Въпросът ми е за стеблото. Доста е криво. Ако не е колчето май ще полегне. Магнолията става много висока и не знам как да я закрепя. Дали това изкривяване няма да я пречупи след време? Дали да не я закопая по-дълбоко и да я закрепя?
На снимката е с малко оголени корени от плевенето, но след това са я зарили.

Прикачен файл

IMG_1496.jpg
.
IMG_1496.jpg (71.15 KиБ) Видяна 2187 пъти
shagrath73 - напреднал
Не, няма нужда да я зариваш по - дълбоко. По - скоро можеш така да поставиш колчето да я подпира, че стъблто да стои изправено, а за целта ще ти трябва доста по - дълго колче. Твоята магнолия ще стане голямо дърво - тя е магнолия грандифолия, и тогава определено стъблото и няма да се огъва както сега. А плевенето и копаенето в корените не е за препоръчване, защото магнолиите имат сравнително крехка коренова система докато са малки. Имам същата магнолия и много внимавам, когато става въпрос за корените и.
may - напреднал
Благодаря ти за подробната информация!
Нямам никакъв опит със саденето, а миналото лято накупих доста растения. Това лято като се прибера ще трябва да доразуча кое как се гледа правилно :-D Че само мерак не е достатъчен. :)
ArturDent - Почти Безобиден
Една идея - така и така е наклонена леко, бодни колчето и я наклони много на север. Така докато стане до към 2м. След това махни колчето и тя ще направи една много красива извивка на юг.
Това за хора които не харесват съсвсем правите форми. Другото за мен прилича на овошна градина.
may - напреднал
И това е идея. Аз едва ли ще я пусна да расте повече от 4 метра. Там, от където я купих бяха станали огромни. А иначе стига и до 25 метра :shock: Цветовете са и много красиви, но ще ги чакам още 3-4 години :)

Тема "въпрос за магнолия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: