Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dron4o - специалист
Здравейте
Това растение го имам от няколко години. Внесени е от Гърция от костилка но незнам как се казва и как се отглежда. Плодовете му бяха оранжеви като кайсия ватре с костилки като мушмул.
Благодаря предварително! :)

Прикачен файл

DSC05178.JPG
DSC05178.JPG (126.06 KиБ) Видяна 7849 пъти

Прикачен файл

DSC05177.JPG
DSC05177.JPG (121.44 KиБ) Видяна 7851 пъти
sspoko - специалист
както описваш плода прилича на райска ябълка но за съжаление не съм виждал самото растение а само плода, но явно не е това защото тя няма костилка
dron4o - специалист
Нее райска ябълка друго нещо е и остава загатка
EDI - майстор
Бабата донесе от Гърция същото нещо и каза, че е декоративна мушмула, на двора го засадиха с жената.Тази зима измръзна, ама пусна нови листа.
dron4o - специалист
Точно за това искам да разбера истинското му наименование, за да климатизираме (побалгарим) и да си расте и тук. Незнам колко е декоративно но плодовете му се ядяха някакси поне аз опитах :-D :lol: :lol: :lol: :lol:
iveliks - специалист
Това е японска мушмула .Расте и в България на открито но само окола Петрич Сандански и Южното черноморие може и издържа краткотрайни застудявание до минус 15 .
http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... B0#p415815
EDI - майстор
Заради ръста му викат декоративна :lol: , иначе се яде.Тази зима в Ямбол стигна до -22 и горната част замръзна и изсъхна.Отдолу обаче напролет избиха нови листа и сега пак расте.
dron4o - специалист
Е значи може да мислим рецепти за сладко,компот и в краен случай за ракия :lol: :lol: :lol:
stoyansbg - специалист
Ще използвам темата на колегата да питам и аз за едно растение :)

Това дърво/храст го снимахме в Рим и много ни хареса, но не знаем името му. Моля ако някой знае да помага :)

Прикачен файл

IMG_6819.jpg
IMG_6819.jpg (72.44 KиБ) Видяна 7227 пъти

Прикачен файл

IMG_6841.jpg
IMG_6841.jpg (29.8 KиБ) Видяна 7227 пъти

Прикачен файл

IMG_6843.jpg
IMG_6843.jpg (56.08 KиБ) Видяна 7227 пъти

Прикачен файл

IMG_6842.jpg
IMG_6842.jpg (129.38 KиБ) Видяна 7227 пъти

Тема "Някой знае ли какво е това растение и как се казва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: