• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Градинар - специалист
НАРЕДБА № 1 ЗА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД И ОПАЗВАНЕТО НА ОБЩИНСКИТЕ ИМОТИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ГОЛЯМА ОБЩИНА
…….
Глава четвърта.
Експлоатация и опазване на общинските имоти, предназначени за общо ползване


Чл. 14. Забранява се:
…….
6. Ползването на питейна вода за поливане и напояване на овощни, зеленчукови и цветни градини, включително и в дворовете на гражданите;
stoicho_k - напреднал
Съгласен съм с теб Градинар, но на село мисля че е малко по-различно. Ако се забрани поливането с питейна вода, от 5000 домакинства само 50 ще имат легална градинка, а другите трябва да са перманентно санкционирани.
Не знам за подобна забрана в нашата община (по-точно, надявам се да няма такава).
В този ред на мисли, да попитам :) 2,5 бара ще ми свършат ли работа?
Градинар - специалист
2,5 бара с днеща дата или Август, когато се включат 4500-те "незаконни" домакинства?

По-добре си пусни 3 кръга по 2 разпръсквача и един за капковото, щом имаш промени в налягането.

Но най-добре си питай тези, от които ще пазаруваш частите, все пак те ще ти дават гаранция, не аз.

И приготви касата с бира на бара.
Dessi2026 - специалист
Градинар написа:
Dessi2026 написа:
направих напоителната система сама
Браво!
Dessi2026 написа:
оферта за над 7000 лева
Това да не е стадион? Колко квадрата поливаш?
В квадрат 6 на 6 колко разпръсквача и как би ги сложила?
Има ли програматор твоята система?
Датчик за дъжд? Магнит вентили? Разпръсквачите с меки връзки ли са или директно за тръбата?

Питам не заради друго, ами тия 6 300 лв. разлика ми се виждат нереални. То, че всяка фирма взима пари е ясно, но...

Ако човек сам си прави автоматизирана поливна система ще спечели от труда. Повечето фирми имат големи отстъпки от вносителите и продават почти на техни цени.
Според мен си направила нещо любителско, нещо което не съответства на предложението на фирмата. Дано да нямаш проблеми в бъдеще.
Е аз не съм казала, че съм я направила професионално... Просто си свърших работата с желание и се надявам да ми е полезна... Иначе са вероятно към 900 квадрата, ще се опитам след малко да пост-на схемите от gardena.com, само трябва да ги намаля... Изрично не исках програматори и датчици - признавам, че офертата от фирмата беше с тях, но това пак не прави разликата в цената. Те бяха включили копане за 1200-1300 лева - свършихме го с мъжа ми за 1 ден, като и двамата не сме похващали лопати през живота си.
Dessi2026 - специалист
ето това е:

Прикачен файл

Gardena Planner Irrigation resize.png
Gardena Planner Irrigation resize.png (195.05 KиБ) Видяна 15456 пъти

Прикачен файл

Gardena Planner Shopping list resize.png
Gardena Planner Shopping list resize.png (83.5 KиБ) Видяна 15456 пъти
Градинар - специалист
Dessi2026 написа:

Е аз не съм казала, че съм я направила професионално
И недей да казваш!
Dessi2026 написа:

... Просто си свърших работата с желание и се надявам да ми е полезна...
Дано!
Dessi2026 написа:

Изрично не исках програматори и датчици
И кое е автоматизираното в случая?
Dessi2026 написа:
включили копане за 1200-1300 лева
Последно 1200 или 1300? За пръв път чувам за оферта с варираща цена.
Иначе копането струва пари. Така е! Обикновено то е към 2 лв. /лин.м. при нормални условия.
ZMeyGorianin - майстор
Ало "Градинарчето"- ти прочете ли заглавието на форума, а именно "Направи си сам". Най-подробно разгледах линка към вашите оферти- признавам уникални, но за какви 25-30000 лв. говорим!? :shock: При това за терени от 700-800 кв.м. Само проекта и разглеждането- 1500 лв. Че тя земята върху която ще правите "Райските си градини"не струва толкова. Жената ти каза, че се е справила непрофесионално, но постигнатото я задоволява срещу 10% от исканата и сума.
Колкото до изкопните работи и цената им- бай Мангал за 2 часа ми копае канал с дължина 30 м. и дълбочина 0.4 м. срещу 10 лв.!! На камениста почва!!!
Transporterr - специалист
Само така, трябва да се работи по въпроса за интеграцията.Защото според експертите след 20-30 години ромите ще са преобладаваща част от населението в България.Само защо на такива ниски цени ги интегрираш бре.За мен това е унизително, ако си истински интегратор дай им 8-10 евро на час и тогава се бий в гърдите.Аз ако бях на твое място щеше да ме е срам да казвам такива неща..
Градинар - специалист
ZMeyGorianin написа:
Ало "Градинарчето"- ти прочете ли заглавието на форума, а именно "Направи си сам". Най-подробно разгледах линка към вашите оферти- признавам уникални, но за какви 25-30000 лв. говорим!? :shock: При това за терени от 700-800 кв.м. Само проекта и разглеждането- 1500 лв. Че тя земята върху която ще правите "Райските си градини"не струва толкова. Жената ти каза, че се е справила непрофесионално, но постигнатото я задоволява срещу 10% от исканата и сума.
Колкото до изкопните работи и цената им- бай Мангал за 2 часа ми копае канал с дължина 30 м. и дълбочина 0.4 м. срещу 10 лв.!! На камениста почва!!!
Да господине, не всеки може да си позволи лукса. Но повечето, наистина можем да си го направим сами. Какъвто е форума.
Да вземем за например stoicho_k, който е писал по-горе. Прави си го сам и не обижда никой. А госпожата не е направила нищо, а разправя че фирмата е кожодер. И като напише тема: "Проблем с райграса", как да и отговоря?
И да платиш осигуровките на мангото ти!
И като попиташ нещо, как да си го направиш сам.. да не забравиш да поздравиш човека, който ще ти разясни с подигравателно с АЛОООО.
ZMeyGorianin - майстор
Ами хванал съм бай Мангал, защото никое българче не ще да я свърши тази "унизителна" работа. Всички предпочитат да си дърпат макарите пред компютъра и да ревът колко е несправедлив живота, но няма да се хванат да изкарат едни 40- 50 лева. Не, че и сред мангалите няма тарикати, но те нямат компютЪри. И като му огладнее д-то сам идва да ме търси.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Автоматично поливане на райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: