• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Dessi2026 - специалист
Честно казано, вероятно съм пропуснала думата "автоматизирана", където е спомената, за което коленопреклонно се извинявам! :gott:

Що се отнася до това, което аз съм направила - мен ме устройва и толкова. Написала съм поста си не за да се хваля, а за да помогна на хора, които търсят нещо подобно, за да започнат да търсят от мен нататък - един вид да поспестя усилия на други, които аз съм положила.

Далече съм от мисълта за хвалба с копането си - има други неща, за които да се гордея. За господин Градинар - до тук от мен.

:)
Naskata - специалист
stoicho_k написа:
В този ред на мисли, да попитам :) 2,5 бара ще ми свършат ли работа?
А какъв ти е цолажа на тръбата до водомера-ако е 3/4 става идеално, ако е 1/2 е кофти.
и нещо не ми харесва схемата-точно пред шахтата имаш един неполят участък-при хънтър има дюзи които пръскат под формата на правоъгълник-за рейнбърд не знам, но предполагам и те имат-макар, ченяма никакъв проблем да ги намешаш.
Ето виж тук
http://www.hunterindustries.com/product ... ldata.html
NeoBoss - специалист
виждам че пак се заформи спор със тези поливни системи - което е много хубаво (във спора се ражда истината)
та искам тук да попитам , виждам че граднирачето разбира от тези работи та ако може да отговори на чист български език и леко потвърдено със прости факти.
А именно защо навсякъде пишат че пръскачите се слагат така че да се препрокриват. чертаейки да се препокриват се получава схема със адски много различни цветове , има места където се поливат само от една пръскчка а се получават петна където пръскат 4-5 - та това ли е равномерно поливане ???????? който не вярва да пробва на фотошоп със прозрачност на кръга ида нашари двора по това правило.

на квадрат 6 метра е книга казват че трябва да ползваш 5 разпръсквача. 4 в края и един във средата, така се получавало равбомерно поливане ... е да направете го и ще видите колко различни нюанси ще имате. Защо е погрешно да се поставят 2 във противоположните ъгли , така ще се получава само една ивица максимум 1 метър във средата която ще се полива двойно.

та нали затова се ползат пръскачки а не некви си тръби тип направи си сам , защото пръскачките пръскат равномерно във целия си обсег (поне така ги рекламират) та колкото по малко петна има във схемата толкова по равномерно ще е ?
Градинар - специалист
NeoBoss написа:
...виждам че граднирачето разбира от тези работи та ако може да отговори на чист български език...
Брех, а 5 лв да ти пусна по пощата?
Ще се повторя: "И като попиташ нещо, как да си го направиш сам.. да не забравиш да поздравиш човека, който ще ти разясни"

Пример:
banderas7381981 написа:
здравейте изкам да ви попитам .... благодаря предварително
Виж как любезно му отговарят хората.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=21540
NeoBoss - специалист
да и любезно му се набутва на квадрат 6 метра да слага 4 а не 2 разпръсквача и се вижда за шаренията за която говоря ... нека някой се заеме да преброи колко нюанса на синьото виждат на снимката и следователно колко неравномерно е поливането . Та защо така.. за да искарвате повече пари от продадени разпръсквачи ли
Градинар - специалист
NeoBoss написа:
да и любезно му се набутва на квадрат 6 метра да слага 4 а не 2 разпръсквача и се вижда за шаренията за която говоря ... нека някой се заеме да преброи колко нюанса на синьото виждат на снимката и следователно колко неравномерно е поливането . Та защо така.. за да искарвате повече пари от продадени разпръсквачи ли
Може и без разпръсквачи.
NeoBoss - специалист
браво за остроумието със тези мнения ще спечелиш клиенти ;)

но можеш да кажеш че незнаеш отговора на въпроса ми... нека някой друг поне да се пробва да помисли логично пък може и да стигнем до истината.
Градинар - специалист
NeoBoss написа:
браво за остроумието със тези мнения ще спечелиш клиенти ;)

но можеш да кажеш че незнаеш отговора на въпроса ми... нека някой друг поне да се пробва да помисли логично пък може и да стигнем до истината.
Господине, вие не търсите истината. По скоро дебнете да се заядете.

А относно истината. Да ви споделя, че топлата вода е открита.
Този тип системи рабати от доста време.
По тази система се поливат 99% от тревните килими на всички стадиони, дори и тези в България, които ползват автоматизирана поливна система. Да, такъв е случая с 90% от градините на Испания, Италия, Гърция, въобще всички средиземноморски Държави, Както и 90% от Градините на Америка, Израел и др. Дори и уличното (общественото) им озеленяване. Сигурно защото и тях са ги "набутали" :-)
NeoBoss - специалист
не бе не търся да се заяждам , от доста време търся защо тази шарения е по ефикасна от другия вариант да пръскат до там докъдето пръска другия... но на всякаде се среща само отговор поодобен на вашия ;)

едно е стадион който трябва да търпи огромно натоварване 2 пъти във седмицата друго е райграсчето във дворното място ;) пък и не съм видял посредата на стадиона да излизат пръскачки ;) и надали са повече от 6 ;) докато за една малко парцелче 4 на 4 се опитвате да сложите по толкова .... щом се занимаваш със това го приеми че все едно питам как се подгрява топлата вода че е топла.

нямам фошоп тука зада мога да покажа как нагледно слагайки се пръскачите да пръскат от зона на покриване до зона на покриване има по малко шарении отколкото по световно известния начин. само сайта на гаредена не поставя така пръскачките си ползвайки софтуера ти го слага от зона до зона а не од пръскачка до пръскачка... демек и гардена са сбъркана фирма ли.
Градинар - специалист
NeoBoss написа:
пък и не съм видял посредата на стадиона да излизат пръскачки
http://www.vbox7.com/play:f71bf0fb&al=1&vid=259518
http://www.vbox7.com/play:4aa70cb3&al=1&vid=4369631
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Автоматично поливане на райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: