• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mitaka_1 - напреднал
Здравейте разгледах тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=21540
но при мен проблема е, че имам беседка и други съоръжения около тревната площ, а искам при поливането да не се мокрят(врата и ограда).
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... _3924619_n
Гледах в Практикер такива системи на Гардения но не можах да преценя какво да купя за да го направя. Иска ми се да са от тези дето ,,изкачат" от земята за да не ми пречат при косенето, или това което съм намислил няма как да стане. Поливането ще става от водопроводната мрежа.
evdoki - специалист
Мисля че има как да стане. На Gardena, на тези изскачащите им се регулира повърхнината на поливане. От пълен кръг , през 3/4 кръг половин и т. н. Така че смело можеш да изключиш площта, която не искаш да мокриш
mitaka_1 - напреднал
Мерси за бързия отговор. Щом имат за регулиране значи ще стане работата.
stoycho.dadao - специалист
ще ти стане работата идеално.аз съм на същия вариант.по-добре отиди в някой специализиран магазин за капково напояване.всичките имат и поливни системи.ще ти излезе и в пъти по-евтино отколкото в практикер бриколаж, гардения и др.
ArturDent - Почти Безобиден
Ако сутрин минаваш покрай OMV бензиностанция - огледай как се полива - наистина на поолукръг даже и на четвърт.
Dessi2026 - специалист
На gardena.com има една програма, с която можеш да си планираш цялото напояване. Единственият недостатък е, че не ти позволява да го запаметиш, а трябва да си правиш screenshot, за да имаш идея какво си планирал. Накрая даже ти дава списък с необходимите неща за пазаруване. Миналата седмица си направих напоителната система сама - от фирма ми направиха оферта за над 7000 лева. На мен ми струва досега 700, не влиза само труда на експерта да ми я свърже с водоизточника. Изкопахме го с мъжа ми за 1 ден, свръзките са супер лесни - трябва ти само ножица за маркуч... Най добре не си купувай маркучи от Гардена - много по-скъпи са - продават се абсолютно същите на цена под 1 лев на метър - въпросът е да са 25 мм. И си вземи всичко от Гардена, защото в Бриколаж и Практикер са в пъти по-скъпи... Това, което не бяхме планирали, е дренирането на системата за зимата - в Гардена има автоматични вентили - заедно с елемента за свързване излизат към 20 лв. и се слагат на най-ниските точки, като се насипва малко чакъл около тях. Те пропускат вода само когато няма налягане в тръбите. Засега работи съвсем добре системата, но все пак имайте предвид, че е на 1 седмица :)))))
Martin.P - специалист
Деси, мерси за инфото... а може ли да дадеш координати на Гардена? т.е. адрес на магазин от където си си взела нещата по-евтино.
Dessi2026 - специалист
Магазинът, в който бях, е на Ботевградско шосе в посока от околовръстното към центъра точно преди отклонението за Баумакс отдясно. Една жълта сграда с огромен надпис върху нея. Иначе представителството на Гардена е някъде на бул. Андрей Ляпчев - казаха ми, че е в Младост 3 около Шел.
Naskata - специалист
Ако пък си вземеш от хънтър, а не гардения, ще повишиш професионалното изпълнение няколко пъти, а ще намалиш цената няколко пъти.
Гарантирано!
Dessi2026 - специалист
Съгласна съм, но като че ли не успях да намеря достатъчно упътвания за Rainbird и Hunter и затова реших да се спра на Гардена, които са за любители и съответно по-прости. :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Автоматично поливане на райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: