Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Градинар - специалист
Тревния килим е последната част от проекта!
Първо е твърдата част на градината. Огради, настилки и др. архитектурни елементи, всякакви ел., ВиК и др. инж. комуникации. После са растенията и най-накрая е тревата.
Но никой не никого не спира да го дава и в обратен ред.
Относно райграса има достатъчно теми тук, както и много други в нета.
Успех!
бейджан - напреднал
Еми оградите и след това можем да ги правим не пречи.А за темите ще ги прочетя и аз ги открих като е готов райграса ще пусна снимки :)
бейджан - напреднал
@Градинар е бил прав.И бащами така реши да е.Първо твърдата част ще се направи (огради, чешмата ще се прави на ново, лепене на речни камъни около басейнчето, ще се прави навеса) и след това вече подготовка и сеене на райграс и накрая осветление :).От всички ремонти ще пускам снимки.Сега е ред на оградите.
Градинар - специалист
Дай малко имфо за това езеро. Размери, филтрация. С каква цел е направено...

бейджан - напреднал
Ами значи размерите са горе долу такива Изображение а самата дълбочина на басейна е 1.15 - 1.20см.Филтрация просто сменяме водата на 2-3 месеца един път, и отговор на последния въпрос целта, ами отглеждаме риби :).Само остана около басейна дето се вижда тази ивица и около 20см надоло да се облепи с речни камъни :)
Градинар - специалист
Ето един съвет. Като лепите камъните по брега и стените на езерото оставете няколко незалепени. След време може да искате да сложите филтър, помпа, осветление. Така лесно ще може да повдигнете тези камъни и да прокарате маркучи и кабели.
Последна промяна от Градинар на ср ное 24, 2010 10:30 pm, променено общо 2 пъти.
бейджан - напреднал
Ами да ще оставим няколко незалепени ако решим да слагаме нещо като фонтан,осветление както каза ти.Благодаря за съвета :)
Градинар - специалист
Също бих продължил с камъните до подпорната стена навлизайки в почвата, а между тях да засадя различна крайбрежна растителност. Така или иначе в тези 20-30 см обслужването на трева би било трудно, а така ще стане като малък биотоп.
бейджан - напреднал
Здравейте отново :).Пред къщата имам едно старо дърво, но понеже не ми харесва скоро пролетта ще го махаме.Искам на негово място да заседя нещо от сорта на елха.Някой може ли да ми предложи някакво дърво щото не им знам имената, и да ми каже за колко време расте на височина 4-5 метра и колко големи ги продават за засяване.Нещо подобно да е Изображение Благодаря предварително.

Тема "Моето дворче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: