• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Spassow_lbg - специалист
октомври месец сях лигуструм и отрязаните върхове ги сложих в една кофа вода-нищо не стана за месец почнаха да гният, чак ме е яд но здраве да е, тази година пак ще направиме опит.
ArturDent - Почти Безобиден
Аз съм убеден, че ако бях забучил отрязаните върхове ноември, направо в земята, тази пролет щяха да се хванат.
Spassow_lbg, трябва да са "узрели" пръчки - поне на 5-6 месеца, махат се всички листа и евентуално се бучат в пясък, а не във вода. Забучих и няколко с листа, но от тях не се хвана нито едно.
Моята успеваемост (зимно време) е около 20%, но помещението в което съм ги сложил е с много сух въздух.
Е все пак даже 20% си много, от нещо което иначе бих изхвърлил. Лятното подрязване като го правя, направо отрязаните ще ги буча между корените, пък каквото стане.
Spassow_lbg - специалист
ArturDent написа:
Лятното подрязване като го правя, направо отрязаните ще ги буча между корените, пък каквото стане.
и това е идея, направо да ги забучиш между останалите, пак ли без листа ще ги забучиш или ще оставиш няколко?
то ще трябва и редовно поливане.
първо ще видя след месец на вилата колко са оцелели от миналата година, със сигурност ще има жертви поне така си мисля
ArturDent - Почти Безобиден
На повечето ще махна всички листа - поне така ми каза производителя.
Но може да има и една серия с малко листа.
Така като се замисля 500 корена, средно по 3 пръчки на корен и по 2 парченца от пръчка = 3000 бр.
Ще има място за експериментиране. Пък и не струва нищо.

Листата се махат, доколкото разбрах да не излиза много влага и да не се тормози пръчката да храни листата.
sim - специалист
Artur,ами ако се прихванат и новите, няма ли да бъдат много на гъсто?Ако си сял на 20 см. :? Освен това старите ще порастнат по-високи,новите по-ниски.Само след няколко години, с добро подрязване ,отдолу се разклоняват доста.Ако имаш път към болницата,огледай лигуструмите ,с които е оградено барчето пред Хирургичния блок.Още в основата си са много разклонени.Успех!
ArturDent - Почти Безобиден
Ами нали това е целта, да станат гъсти. И то точно при основата е проблема.

А при Хирургическия блок съм ги гледал достатъчно, вече неща. Там наистина са добри. Сети са през 20 см. на два реда шахматно.
Прикачен файл:
IMGP5130.JPG
Градинар - специалист
ArturDent написа:
Ами нали това е целта, да станат гъсти. И то точно при основата е проблема.
Гъстотата в основата се дължи на правилна резитба, както и правилно засаждане.
Spassow_lbg - специалист
Градинар написа:
ArturDent написа:
Ами нали това е целта, да станат гъсти. И то точно при основата е проблема.
Гъстотата в основата се дължи на правилна резитба, както и правилно засаждане.
как най добре да се изрязват за да стане гъст живия плет?
Аз мойте 150 корена ги насадих октомври 2010г. през 20см шахматно и по препоръка на разсадника от който ги взех ги отрязах на 15см от земята.
Следващото рязане ще е предполагам юни, юли. как да се режат за да се сгъсти плета още от ниското?
Ако набуча отрязаните клончета между вече посятите корени, добре ли ще е за живия плет или ще почват да си пречат?
Градинар - специалист
ГРЕШНО >> Изображение<< ПРАВИЛНО
Spassow_lbg - специалист
Градинар написа:
ГРЕШНО >> Изображение<< ПРАВИЛНО
много хубава картинка-въпроса е как се постига правилният ефект?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Помощ при отглеждане на лигустум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: