Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Армагедон - специалист
Някой ползвал ли е лозарската ножица на Щил, защото ме чака подрязване на 100 дръвчета без помощник.
ЧефоС - специалист
Аз ползвам лозарска ножица от 1924 г. Съвременните не струват, въпреки, че са лъскави.
ArturDent - Почти Безобиден
Стефане, прав си и не си прав.
Старите наистина са добри - и аз имам наследствена колекция (от дядо).
Но има и от новите добри - трябваше ми три опита за да уцеля правилната.
А защо купувам? Ами защото когато се сетя да режа, все ножиците са намират на 60-70 километра от мен. По-евтино ми излиза да си купя отколкото да отида да ги взема.
Май последните (добрите) са на Stihl.
ЧефоС - специалист
Така е. Но в съвремието на всичко пошло, аз съм песимист. Просто не вярвам на никой, и на нищо. Жалко, но факт. Просто лош матриал :lol:
Армагедон - специалист
Бат Чефо и аз имам 2 от старите, ама всяка пролет ръката ми се подува от напъване при рязането и 3 / 4 дни боли кофти. С развитието на технологиите мисля да си спестя болежките.
ArturDent - Почти Безобиден
Погледни от емоционалната страна - това са първите пришки за годината. :-D

А за да няма болежки, при твоя брой дръвчета, ти трябва нещо механизирано/електрическо.
Армагедон - специалист
За 2 - 3 ги подрязвам, ама после ближа рани....... клонките бащата лази и ги събира човека.
ZEDYCUS - майстор
Колега, на руския пазар (Пловдив) продават едни ножици за подрязване за високи клони. Монтира се на дървена дръжка и се опъва с въже през макара. Беше 5 лева по Нова година, орязах към 15 дръвчета преди две седмици. Оказа се много лесно дори за по дебели клони. С обикновена ножица ми излезе мазол за половин час. А и стигаш на около 4 метра височина(зависи от дръжката). Стоманата е добре закалена :?, като за руския пазар.
Подобно е на това http://www.suvenir.bg/upload/17092.jpg , но без триона.
iivanov - майстор
Айде да ъпнем темата.
За овощната градина ползвам една wolf garten rs 5000 , обаче имам проблеми с по–големите дииаметри ,както и с високите , и във вътрешноста клони. Та затова съм решил да взема нещо по–голямо/дълго. Дилемата е дали да взема голяма ножица или от ония с удължител и въженце. Спрял съм се на wolf garten POWER CUT** RS 750 »Comfort Plus« и wolf garten multi-star® RC-VM. Приемам и други предложения.
atanasov2004 - специалист
Привет! С ножиците сега е на късмет :-D Не се хвърляте сега на скъпи ножици-няма смисъл. Преди 3 години бяха пуснали едни китайки по 7,99лв в Баумакс и в Пени маркет с гумирани дръжки/жълти и лилави/. Черно сменящо се острие-пише карбоново, квото да означава това-взех едни, орязах два декара лозя-не мърдат. После купих още 4 бр., щото хем ефтини, хем сполучливи. Купих и 2 чифта миналата година от Лидъл-по 10лв- и те са много удобни и добри....Препоръчвам за дръвчета - ножица с телескопични дръжки, т. е с удължени рамена. Не се уморяват ръцете, но става малко по бавно....Добри са тези които пускаха в Лидъл-19лв бяха, има разбира се много видове китайци...вси ще свършат работа. За мене ако една лозарска ножица която струва -8-10лв и успее да ореже 1-2 декара лозе без да ти станат пришки и да се захабят вече са се изплатили....Успех на всички :)

Тема "лозарска ножица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: