Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolson - майстор
Овощарските ножици от Лидл бяха тайвански. Купих ги, защото трябваше да разчиствам вътрешен двор, който беше занемарен и обрасъл много. Мога да кажа само добри неща за тях. За един преди обяд мястото беше изчистено. Имаше три дървета, които оставих на ствол и отрязах с щилката. Тия Волфгартен са между 80 и 100 лева. Ножиците от Лидл сигурно ще ги пуснат до месец-два. Помня, че ги пускаха преди пролет и преди есен.
kr1100 - майстор
високите с ел. от ЛИДЛ - телескопичната. Флорабест 550 вт.Преди 1,5 седмици рязах с нея. Освен тънки 5-6 см , рязох и на стра орех клони единия около 20 см диаметър.Задължително с каска - имам лоши спомени от пролетта .Сега нямаше поражения :-D
Изьползвам и ЛИДЛ ска сножица с разтягащи се дръжки - добре се справя. Тия с въжето забрави / имам такива купувани още от СССР - дърпаш, дърпаш въженцето и нищо не се случва, а за по дебелички клоно 4-6 см безнадеждно.
С телескопичните ножици - мн важно - да не се реже бадемови клони - троши се острието.
emko - напреднал
Аз ползвам една лоз.ножица на БАНКО вече 6-та година и сьм доволен.Цената е 38лв тогава,с метални дрьшки на нита на рамената е щамповано франсе,питах още в магазина на БАНКО -защо франсе ,та нали е шведска -магазинерката вика "понеже ФРанция се води лозарска дьржава и завода е изнесен там".Миналата година си купих телескопична джан-джун с трион допьлнително за по-дебелите клончета,на зелената резидба бяха добре,само вьженцето се качваше през макаричките-но за тез пари толкова.Един от приятелите казва"за пет лева -персииски килим няма" :rock: :rock: :rock:
iivanov - майстор
nikolson написа:
Овощарските ножици от Лидл бяха тайвански. ... Тия Волфгартен са между 80 и 100 лева. Ножиците от Лидл сигурно ще ги пуснат до месец-два. Помня, че ги пускаха преди пролет и преди есен.

Вчера минах през баумаХ , та ги позагледах ножиците. Имаше фискарс ,някакви ОК и малко по-скъпите от ОК - мерокс. Фискарса май вече не е фискарс. :? Загледах се в големия им модел , с захват до 55 мм и метална механика , за намаляване на усилията. Първо , made in Taiwan , второ , при заточката са оставени мустаци. :x И това на уникалната цена от 140 лв. А лидълските няма да ги дочакам. Мисля , към 15-16 да започвам резитбата.
nikolson - майстор
Да, допусках че Фискарс вече имат производство извън Финландия. Ето по-ниски цени
http://www.sandkltd.com/289-fiskars-гра ... и-за-клони
Тези доставят китайските стоки за Метро и др. като Агояма и не знам какво още. Ако е за такива пари като сто и кусур, отиваме на нещо механизирано http://www.toolsfactor.com/Bosch/%D0%95 ... O/336.html
или http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/0/235
Фелко поне ги правят в Швейцария, и има и резервни части.
http://www.florianbg.com/Loewe%20Scheren_21.html
Льовето са немски и изцяло ремонтопригодни.
Лидълските бяха 20 лева и бяха два или три модела. Моят е със зъбчат предавателен механизъм, с наковалня отдолу.
forski - специалист
Днес си купих ножицата на Щил (универсална) цена 45лв. от техния представител.
Това което не се вижда на снимката е че ножицата има каналче за смазване с масло до болта, и канал за рязане на тел, много добре ляга в ръката и се движи много леко при стискане и отпускане. Изглежда масивна и качествено направена, доволен съм :-D
Преди то ва се мъчих с една Гардена за 25лв. която за два сезона вече не режеше а само мачкаше пръчките на лозите и клоните на овошките, беше и с някакво тефлоново покритие и уж с незалепващи остриета но покритието се олющи още първата година, а по-режещите части си полепваха остатъците от това което режех!
Повече такива евтинжоси се купувам!

Прикачен файл

sch_product00000805.jpg
sch_product00000805.jpg (14.36 KиБ) Видяна 7776 пъти
emko - напреднал
Колега земеделец,какьв материал са дрьжките,лови ли ги магнита.Дали е цам или алуминии.Защото ми се вижжда много лачен този щил.
kr1100 - майстор
Офф в Практикер има на промоция ножица на 6,99 лв с 2 сменяеми остриета. Бели са. Реже добре.
Хвърлих 1 китайка с черно острие .Острието се нащърби .
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 002.jpg
Прикачен файл:
Picture 001.jpg
...аз съм 'класик'... карам с доброто старо ''Кунде'' :) ...
dimko1 - специалист
ArturDent написа:
Стефане, прав си и не си прав.
Старите наистина са добри - и аз имам наследствена колекция (от дядо).
Но има и от новите добри - трябваше ми три опита за да уцеля правилната.
А защо купувам? Ами защото когато се сетя да режа, все ножиците са намират на 60-70 километра от мен. По-евтино ми излиза да си купя отколкото да отида да ги взема.
Май последните (добрите) са на Stihl.
ножиците на щил са добри ,но и цените им са доста добри 150лв. – 172лв. аз ползвам една ножица на BAHCO за 22лв. и съм много по доволен от старите български ножици на Велико Търново наследство от дядо ми и с радост бих я продал.

Тема "лозарска ножица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: