Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bonevvv - специалист
Здравейте колеги,

Преди време за кратко живях в Холандия. Там почти всички имаха ръчни механични косачки за трева, предполагам защото дворчетата им бяха по 20 - 50 квадрата и не е имало смисъл да си купват моторна. Та въпорса ми е дали знаете къде в БГ може да се купят подобни косачки?

Прикачил съм снимка на подобна на тези, които съм виждал. Идеята е, че косачката е тежичка, може би повече от 10 кг. и колелата са и свързани със зъбни колелца за един наточен вал, който съответно се върти няколко пъти по-бързи отколкото колелцата. И така като се бута се коси много лесно. Не съм виждал тук такива по магазините, а и в Гугъл не можах да намеря та ако някой е виждал, кажете къде.

Прикачен файл

hand grass mower.jpg
baharkadirov - специалист
В Бриколажа ги има...провери там...
STrifonov - напреднал
Попитай в магазин на Хускварна.Предлага се модела Exclusive 54.
h_service - специалист
Аз пък бих ти препоръчал ръчните косачки на Gardena,но те са доста скъпи,за това те насочвам ето към този модел http://www.hhhservice.com/magazin/gradi ... -0720-skil , не е скъп,но се пак си е фирмено-Skil,има си и гаранция :wink:
bonevvv - специалист
Благодаря за отговорите!

Тази на Хускварна ми хареса, защото по описание е 8,6 кг. Другата на Скил не пише колко тежи, но предполагам че и тя е тежка за да може да работи добре. Харесва ми че е с торба за събиране на тревата. Ще я погледна на живо и ако ми хареса май ще е тя.
h_service - специалист
Skil косачката тежи 7 кг. , а и в момента при нас е на промоция.Не се натискам да я купиш от нас,но попринцип,когато купуваш такъв тип техника,гледай да е от магазин със сервиз за нещата,които продават!
bonevvv - специалист
Мерси за информацията колега. Не знаех за вашия магазин, а ми е близо до вкъщи. Ще се отбия тия дни да я погледна.
h_service - специалист
Погледни я,няма проблеми,занимаваме с градинска техника отдавна и човека от сервзиа ще ти даде добри препоръки за работата с такъв вид техника :)
Цветомир Димитров - специалист
С каква цел в сайта на Хускварна да речем,дават максимална площ 500 квадрата?какво трябва да се направи,когато има повече за косене?
Предполагам, че според класа на инструмента, разчета е при регулярно косене на посочената площ, да си покрие гаранцията и малко в запас, да речем.
Примерно, 20- 30 откоса на година и те ти го ресурса изтекъл за гаранционния срок на хоби инструмент, с този половин декар.

пп. Не зная защо останах с впечатление, че иде реч за моторен уред. Коментирах такъв, естествено.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт апр 18, 2023 4:52 am, променено общо 1 път.

Тема "Механична косачка, от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: