• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mitko414 - специалист
Щом не те интересува гроздето и няма да го ядеш, пръскай с Нуреле, БИ-58, какъвто инсектицид имаш под ръка.

Снимки отблизо на листата ще помогнат за по-точен и правилен съвет.
vlax - майстор
Някой пръска ли есенно време пръчките на лозите и с какво?
Andri01 - майстор
А като опадат листата ? С какво,вместо бордолезов р-р 2% ?
vlax - майстор
Andri01 написа:
А като опадат листата ? С какво,вместо бордолезов р-р 2% ?

И аз така съм чувал,че се пръска с бордолезов разтвор,но не съм пръскал до сега след като опадат листата и за това попитах.
Andri01 - майстор
Има заместители на бордолезовия р-р,но забравих кой беше. Б.Р. иска много игра прецеждане,бъркане....!
vlax - майстор
Andri01 написа:
Има заместители на бордолезовия р-р,но забравих кой беше. Б.Р. иска много игра прецеждане,бъркане....!
Пишат за заместители ШАМПИОН ВП или ФУНГУРАН ОН 50 ВП,но имам син камък доста и искам да го използвам.
Stefan_62 - майстор
vlax написа:
И аз така съм чувал,че се пръска с бордолезов разтвор,но не съм пръскал до сега след като опадат листата и за това попитах.
Правилно си чувал, но явно не си разбрал. С 2%-ов бордолезов р-р есента се пръскат дърветата след листопад, а не лозите, а ако толкова държиш да си използваш синият камък пръскай лозето, нищо няма да му навреди. Единственото нещо ще е че ще си загубиш времето и ще си изразходваш препарата. При лозато е хубаво последното пръскане в края на август, началото на септември преди брането да се пръскат с бордолезов 1%-ов р-р или някъкъв друг препарат на медна основа и това се прави с цел за по-добро узряване на пръчките, а и не е задължително.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Пръскане на лози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: