• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
milen56 - специалист
Някой отглежда ли нар?Ще ми се да насядя един, но незнам да лище вирее в северозападната част на страната.Питах в няколко разсадника, но нямат.
Johny - майстор
От Грузия, там има много.
milen56 - специалист
Другата седмица ще отскоча до там, ама питах за по-скоро :yawinkle: .Разбрах как се разсажда, ама незнам дали ще вирее за там където го искам.
Sk4 - специалист
вирее, но е много грозно растение !
насочи се към маракуите и ананасите ;)
stonesour - специалист
първата /миналата/ зима оцеля под 19 литров 'галон' за диспенсър.

сега излежда така:
Изображение

и галона вече ще му дойде възмалък. ще го мислим наесен, че покрай Вит-а в тетевенско подухва ячко през зимата.
Johny - майстор
Градски, дължиш ми стойността на един телефонен разговор. От този сайт: http://www.razsadnik-bg.com/content/view/252/226/ ми отговориха, че имат нар, но да се обадя в средата на октомвти, когато започне да се засажда. Изпращат с Еконт.
Та проблема не е в 50 стотинки, но можеще да проявиш повече упоритост и сам да си свършиш работата.
teon - специалист
Абе явно единия ще има да вема, другия да дава ама...Нар продават в магазините за посадъчен материал заедно с др. по-екзотични (за нашите клим. условия) растения- киви , дафинов лист ,розмарин и др.Аз съм в югоизточния район, но е имало години когато нара измръзва(надземната част), после пак изкарва.Според мен трябва да е някой по-студоустойчив сорт или да е сят на подходящо място(по на завет) за да имаш успех.Все пак нищо не пречи да опиташ.
stiv1961 - майстор
stonesour написа:
първата /миналата/ зима оцеля под 19 литров 'галон' за диспенсър.

сега излежда така:
Изображение

и галона вече ще му дойде възмалък. ще го мислим наесен, че покрай Вит-а в тетевенско подухва ячко през зимата.
Квай таз голяма снимка?Не видех нар,не видех галон :?
mirix - специалист
Нара го има ама още е детски :) и аз имам такъв измръзва ми преди година , а тази нещо вехнеха клоните и чакам да позахладнеее да го подкастря.
shagrath73 - напреднал
В северозападна България нар много трудно ще вирее, защото имате доста ниска абсолютни температури. Презумаването му даже в южна България, без да е засаден на завет, е трудно. Пробвай, но при теб без зазимяване няма да се получи. А нарове могат да се намерят по доста разсадници и градински центрове. За да имаш по - голяма гаранция, че успешно ще презимува, трябва да си вземеш голямо растение, и въпреки това всяка зима да го увиваш за предпазване от ниски температури. Аз също мога да ти подаря нар, но е съвсем малко семеначе, високо не повече от три сантиметра. Ако имаш работа към Димитровград, заповядай, ще ти подаря едно.
  • 1
  • 2

Тема "Нар от къде да взема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: