• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dadko - майстор
Да, леторасти-това са пръчките. По това време- края на май- те още са зелени ( не са почнали да покафеняват)
не съм практикувал присаждане на зелено, но ми стана интересно от едни клипчета, които гледах в интернет.
Подчертаното изречение ще рече- да изчистиш филизите (колтуците) от пръчките. Това е тази част, кояти тръгва от възлите като тънка пръчка межу листото и основната пръчка. не знам дали разбра...Имаа го и при доматите където също се премахва. Не намерих снимка за лоза.
А ето и клипче за присаждане на зелено. Ако не ти е проблем, че е на руски. Но дори и само да се гледа- пак се вижда какво се прави.

https://www.youtube.com/watch?v=xgqvTKapw5U
Stefan2000 - специалист
Благодаря, постепенно нещата се изясняват.
Погледах и други филмчета. Наисина е по-добре да се види.
Сега, един принципен въпрос. Асмата си е асма, има много леторасти. До колко присаждания е допустимо да се направят наведнъж? Ще ми се тоя памид да го трансформирам в нещо по-стойностно, колкото може по-скоро.
И догодина подрязването на присадките, на 2-3 пъпки ли да се прави?
neno1881 - напреднал
Колеги, орязхте ли асмите и лозята?

Тази година малко позакъснях. Вчера орязах асмите. Доста плачеха.

Яд ме е, че миналата година не ги подрхраних в началото на зимата с обгоряла оборска тор - хем се захранват, хем им е топло. Вие практикувате ли подобно торене?
dadko - майстор
Да си закъснял- колко да си закъснял? Тази сутрин при нас валя сняг...
Наскоро си купех лозе ,винен сорт Шардоне,та февруари собствениците са пропуснали да го орежат,дали сега края на Април месец ще е вече късно и какво последва ако пропусна таз година да го подрязвам а само култуча фелизи ?
miroki - майстор
Ако ти е за сянка на асмата, може да ги оставиш дългички.
Иначе режи.
Времето бе хладничко наскоро и може да е застояло.
Но не знам шардонето точно как се реже, понеже нямам.
Ако беше перла или булгар друга работа.
teon - специалист
daniel_ganev написа:
дали сега края на Април месец ще е вече късно
...за нерязано лозе- не е късно хич...започвай немедлено...култученето го остави по-нататък за доматето :) ...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Подрязване асма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: