• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте всички :roll: !

Това е първото ми влизане във форума.Надявам се да прекарам приятно ,а ако мога , и да съм полезна!
Освен любопитството, тук ме доведе и желанието да ви предложа нашите "палми" , наричани още и "живи вкаменелости" заради древния им произход - познатите на всички Цикас Революта - Кинг Саго Палм /Cycas Revoluta , King Sago Palm/ : http://a91908.mamche.com/Cikas_Revoliut ... _Palm.html

(Количеството е ограничено)

Това са скъпи растения.Цената нараства заедно с възрастта им.
В България досега съм открила още един човек ,който продава Цикаси/освен тези в цветарските магазини/,търси им цена от 15лв. на листо,като става въпрос за 1-годишни до 3-годишни палмички-нещо като тази : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114321
Искам да подчертая ,че тези,които предлагам , не са от Холандия!!!За запознатите по- отблизо ще стане ясно какво е предимството пред холанските.
Ако някой има въпроси ,ще се постарая да отговоря в рамките на своята компетентност,а за останалото ще дам линкове към специализирани сайтове.
Толкова от мен.
Приятно "градинарстване"!
И Чао за сега!
jordan7712 - помощник
здравей искам да си купя палма от тия китайските висока около 80см до метър колко може да струва
Стефан - майстор
А какво ще кажете за тия палми?

Прикачен файл

P1010032.JPG
P1010032.JPG (49.56 KиБ) Видяна 7038 пъти

Прикачен файл

P1010038.JPG
P1010038.JPG (42.83 KиБ) Видяна 7041 пъти
jordan7712 - помощник
аз имам предвид палма вашингтония неза китайска сгрешил сам извиняваите :? :?
Стефан - майстор
На двете снимки, които съм постнал, е една и съща палма. Намира се в един от нашите офиси, и вече има и плодове/банани/. А отдолу вляво/точно зад монитора/, под нея на първата снимка, се намира и въпросната палма Вашингтон.

А от тая майка/от снимките/ вече има доста бебета в останалите офиси.
Единствено мога да те поздравя за успешното плододаване на банана/MUSA. На колко години е банана и изнясян ли е навън през лятото? Един съвет, запази си от бебенцата, защото с раждането на плодове завършва жизнения цикъл на това растение, обикновено е 4-5 години.
Поздравления, още веднъж!
Стефан - майстор
Ако въпроса е към мен, мога да кажа, че банана не е мой. Но го наблюдавам с интерес! За бебетата е ясно, вече ги има в поне 6-7 от останалите офиса. За загиването му след плододаването също е ясно. Не мисля, че е изнасян на слънце, просто няма как да стане. Все пак имаме и работници от Куба, които дават нужните съвети. Аз не успях да дегустирам плодовете, но казват, че били вкусни.
vessianna - напреднал
sarmi4ka написа:
Един съвет, запази си от бебенцата, защото с раждането на плодове завършва жизнения цикъл на това растение, обикновено е 4-5 години.
Поздравления и от мен! Направо ми легна на сърцето тази бананова палма =D> Великолепна е!!!
Сармичка, какво значи запази си от бебетата - как се захваща такова чудесо?
Бебенцата са страничните коренови издънки. Банана се размножава чрез тях.
sanig - специалист
моя банан в къщи е на 2 год и не е стигнал 30см.Побърква се да пуща издънки . Някои ги махам за да не му пречат.Виждала съм банани на 2 год до 1 метър. Може би не го гледам правилно
  • 1
  • 2

Тема "ПАЛМИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: