• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Доколкото знам/не съм експерт/,целта на плитката оран е да се подрежат плевелите и да се зарови горния пласт,където са заразите.Когато се ползват фрезите не се ли обезсмисля тази обработка?
Stefan_62 - майстор
ZMeyGorianin написа:
Имам червения плуг с адаптора. Ползвам го на фреза 6.2 к.с. Обработвам 1 декар чернозем. Закупих и железни колела с тежести. С тях обаче не оре така както ако сложа фрезите-има по-голямо сцепление, а колелата буксуват.
Искаш да кажеш, че по-добре се оре с плуга когато мотофрезата е с фрезите отколкото с металните колела или аз бъркам нещо?
ZMeyGorianin - майстор
Точно! Може би защото фрезата все пак разрохква горния по-твърд слой и на плуга му е лесно. А и площа на фрезите е много по- голяма от тази на колелата оттам и сцеплението. Не съм много сигурен, но в инструкцията изискването за железни колела с тежести май беше само за браздира.
iivanov - майстор
И пак стигаме до сцеплението.Не знам как са жел колелета за вашите машини,но за моята са 2,5пъти по-широки от гуменките.И кръгът е направен от 3 ленти с място м/у тях.Така колелото ще потъва повече и ще се увеличи сцеплението.Ама струват 180лв име оставят замислен.Миналия сезон работих с плуг,браздир,култиватор и картофовадач,като последните 2 са си моя изработка.При всичкия инвентар машината буксува.
Stefan_62 - майстор
ZMeyGorianin написа:
Точно! Може би защото фрезата все пак разрохква горния по-твърд слой и на плуга му е лесно. А и площа на фрезите е много по- голяма от тази на колелата оттам и сцеплението.
Добре де като натиснеш плуга да оре фрезите не задълбават ли на място? Аз примерно като фрезовам когато забия по-дълбоко петата фрезите започват да дълбат на място и се налага да повдигна малко за да тръгне.
iivanov написа:
И пак стигаме до сцеплението.Не знам как са жел колелета за вашите машини,но за моята са 2,5пъти по-широки от гуменките.И кръгът е направен от 3 ленти с място м/у тях.Така колелото ще потъва повече и ще се увеличи сцеплението.Ама струват 180лв име оставят замислен.Миналия сезон работих с плуг,браздир,култиватор и картофовадач,като последните 2 са си моя изработка.При всичкия инвентар машината буксува.
А освем тежести на колелата, пробвал ли си да слагаш тежест и отпред на фрезата?
ZMeyGorianin - майстор
Добре де като натиснеш плуга да оре фрезите не задълбават ли на място? Аз примерно като фрезовам когато забия по-дълбоко петата фрезите започват да дълбат на място и се налага да повдигна малко за да тръгне.
Ами не задълбават. Може би точно защото първо разрохкват пръста. Или защото мястото е обработено с трактор преди това.
Stefan_62 - майстор
ZMeyGorianin написа:
Ами не задълбават. Може би точно защото първо разрохкват пръста. Или защото мястото е обработено с трактор преди това.
Благодаря за идеята, ще пробвам и ако наистина се получава то тогава се обезсмисля използването на метални колела и се спестява някои лев :lol: .
iivanov - майстор
Отдавна имах намерение да се разпиша тук и вече имам с какво.Още миналата година след големия зор с ваденето на картофите се замислих за железни колела за невата.Посещението в магазина ме накара да се разхълцам/180лв/.И вземах нещата в свои/почти/ръце.

Прикачен файл

Снимки0675E001.jpg
дългоочакваните фланци
Снимки0675E001.jpg (67.85 KиБ) Видяна 20690 пъти

Прикачен файл

Снимки0676E001.jpg
страничната устойчивост се подобрява значително
Снимки0676E001.jpg (68.52 KиБ) Видяна 20690 пъти

Прикачен файл

Снимки0677E001.jpg
меря какви винкели да заваря
Снимки0677E001.jpg (71 KиБ) Видяна 20690 пъти
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Отдавна имах намерение да се разпиша тук и вече имам с какво.Още миналата година след големия зор с ваденето на картофите се замислих за железни колела за невата.Посещението в магазина ме накара да се разхълцам/180лв/.И вземах нещата в свои/почти/ръце.
:supz: Идеята ти е перфектна, само дай малко повече инфо/колко цола са джантите, ще им заваряваш ли профили за по-добро сцепление и най-вече как се държи фрезата с тях/ :drinkers:
iivanov - майстор
Фланците ми ги прави стругар на приятелски начала.Джантите са 14ки от старото алеко.Сега трябва да намина към вторични за Г образен профил от старите русенски легла.Как ще се държи тепърва ще видим,като ги наваря.Дотук виждам 3 плюса.
1 Повишена странична устойчивост.
2 Повишава се теглото
3 Ще се повиши чувствително транспортната скорост,когато сложа на фланците джанти с гуми и разширителни полуоски/от комплекта на машината/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: