• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Ето един потребител , на който вече му трябват повече от една предна скорост .
Няма да стане с малките колела - редуктора ще задира в земята . По скоро се заиграй с шайбите на ремъка . Но се съмнявам , че ше постигнеш особен успех . За някои работи си иска наистина бавна скорост .
miroki - майстор
А, не е само един. И аз искам поне 3-4 предни и една задна, както на мотоблоковете. Че така много харчи с ремаркето, докато ида до съседното село...
Имам познат, който сменя шайбата и така си увеличи скоростта за ремарке, после пак я сменя при работа режим фреза. Предполагам и за намаляне ще стане. Но аз не съм го правил.
Бачо Кольо - напреднал
Благодаря за бързите отговори. В руски клипове съм виждал много професионално направени редукторни кутии между двигателя и оригиналния редуктор и от две предни и задна, както е моята фреза, запазват тези предавки и добавят две по-бавни предни и една по-бавна задна, та все едно има четири предни и две задни. Щом не мога да ползвам малките гуми за друго ще ги ползвам само за количката, с тях редуктора където е пробката за източване на маслото "зависва" на около 5 см над терена, но мисля да ползвам количката по утъпкани места, а не в угар и даже и да престърже малко дано не е проблем. От тук взех идеята:motofrezi.com/%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-eurosystem-p-55
а тук е сайта на украинеца Крючков има много интерсни неща в него, включително и клипчета:
kruchkov.com.ua/katalog/khodoumenshitel/item/khodoumenshitel-reduktornyj-zkh4?category_id=7
Бачо Кольо - напреднал
Опитах се да дам пряк път към сайтовете, но нещо не се получи, пробвах с copy/paste и ги намира.
Бачо Кольо - напреднал
А този клип направо ми взе малкото акъл от празната ми глава:
https://www.youtube.com/watch?v=SuopCPU ... dex=4&t=0s
за съжаление тук при нас няма как да се случат такива неща. Нашите търговци продават "бръмчилките", които са
по 200-300 долара за по над 1000 лв. и нищо истинско на нормална цена не може да се появи. Скоро гледах в руски сайт
немски мотоблок Profi 1100 pro, чист без прикачен инвентар 18 к.с. дизел с елзапалване от акумулатор на промоция излизаше към 1600 лв. но дори и да успееш да си купиш нещо такова като няма сервизна база и резервни части си вътре.
kr1100 - майстор
imegogo написа:
здравейте някой правил ли е шайба за ремъка на китайска мотофреза с цел да върви по-бавно за оране
Аз съм правил , но не за китайска , а за БолгарМБ5. Но тогава работех в завод с леярна за леене на алуминиеви детайли и имах под ръка фреза, струг за обработването.
koveslav - майстор
Не повишавайте въртящия момент преди тази така и така "детска" скоростна кутия на китайците,ще патите.Най-разумното решение е ходонамалител долу,след редуктора,има и такива клипове.Това е технически издържаното решение.И не сравнявайте с Тракия и Болгар-техните редуктори са сметнати за големия въртящ момент,а и за смазването си при ниските обороти,когато се ползва голямото ремъчно колело,което се слага за най-бавната скорост за оран и т.н.Ако забавите прекалено оборотите в самия редуктор на китайчето,крайното предаване-веригата няма да има нужната скорост да пръска масло на зъбните предавки.А на миниатюрните зъбни колелца и лагерчета с които са изпълнени скоростите малко им трябва,за да се предадат.С това не казвам,че те са лоши,а просто че са предвидени да са на входа на редуктора,където въртящия момент(хайде жаргонно-тягата) е най-малък...
Всичко това ви го написах само с няколко думи в предния си пост за редукторите при заварчика,но явно не четете между редовете и трябва да е по-сдъвкано.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: