• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
moreno - специалист
Осите всъщност са тръби ,които се слагат върху полуосите за металните колела.Просто не исках да купувам още веднъж полуоси,иначе всичко е мерено до милиметър.Довечера ще снимам как изглеждат върху полуосите,а как ще работят :? ...при първа възможност след потопа.P.S. това са чертежите на тези които се продават.

Прикачен файл

diskove1.jpg
diskove1.jpg (28.14 KиБ) Видяна 3201 пъти
moreno - специалист
Така изглеждат върху полуосите :rock:

Прикачен файл

DSC_0007.JPG
DSC_0007.JPG (60.26 KиБ) Видяна 3171 пъти

Прикачен файл

DSC_0006.JPG
DSC_0006.JPG (59.82 KиБ) Видяна 3171 пъти

Прикачен файл

DSC_0005.JPG
DSC_0005.JPG (59.66 KиБ) Видяна 3171 пъти
teon - специалист
...браво, много добре изглеждат както и хрумването да ползваш диамантени дискове :supz: ...дай отзиви от работата им...такава идея имаше преди 30 и кусур години във вестник 'Направи сам'...
djjimmy66 - специалист
Здравейте! Наскоро си купих мотофреза райдър рд-т03 с инвентар, но фрезоващия инвентар е разглобен, та се чудех как да наредя ножовете на фрезата. За посоката с тясната част напред е ясно, въпросът е има ли конкретна схема ляв-десен-ляв нож? Гледах-търсих - варианти всякакви - някои наредени еднакви на страна, като тази:
http://prikachi.com/images.php?images/617/8921617c.jpg

другите, които по-ми се вижда правилно, са така:
http://prikachi.com/images.php?images/623/8921623E.jpg

Как да ги наредя, кой е правилния начин? Благодаря предварително!
tushee1 - напреднал
Определено втория е правилния. Виж как са оригиналните на Husqvarna-та например. Нищо че са четири мотички на звено, принципа е същия.

Изображение
djjimmy66 - специалист
Добре, моите са три на звено: интересува ме, почвам примерно да редя лявата страна и слагам, примерно, лява - дясна - лява, следвайки посоката. После, за следващото звено - да се срещат ли, не ли, има ли значение и закономерност някаква? Ей за това не мога да намеря инфо, а в магазините, дето ги събират набързо, едва ли имат хабер точно какво правят: справка - горния линк към Премиум-а. И в книжката нищо не пише.
tushee1 - напреднал
Почваш пак така: лява - дясна - лява. Следващото звено 2 десни и една лява като лявата да е между предните две леви ( ако ме разбра ).
Другото звено по същия начин само че огледално.
djjimmy66 - специалист
tushee1 написа:
Почваш пак така: лява - дясна - лява...
Благодаря, колега, че се отзова! Понеже оня ден ги наредих, както Премиума, леви отляво, десни отдясно, без да ги стягам, днес направих следното: сложих ги двете пред мен по посока на фрезоване, и вадя от крайните звена по едно и ги разменям; завъртам една-трета, вадя и разменям следващата двойка, и т.н. до края, със спазване на посоката. Накрая стегнах и, макар, че фрезоването не е на дневен ред, след орането може и да пробвам на един-два квадрата. Ако ми хареса резултата - така остават! Сега трябва да се оправям със самата фреза: докато не е загряла, работи перфектно, но след известно време оборотите почват да колебаят (виждам как тънкото лостче на вакуум-регулатора под резервоара се движи напред-назад) и след малко гасне...
Ноо, това е друга тема за друг раздел! Аз съм бесен! Такъв автогол си набутах с тези китайски боклуци, че просто нямам думи!
tushee1 - напреднал
Ако има гаранция веднага им се обаждай. Ако не лошо.
Чувал съм че на китайците слагат много грес при изработката на карбураторите и тази грес спича и от идват тия проблеми.
Трябва разглабване и чистене на карб.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: