Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Ощетен съм откъм градина, и искам да направя бледо подобие на балкона си. За тази цел искам да иззидам кашпи, в които да засадя растения (главно пълзящи и здравец). Засега съм стигнал до идеята итонг (за основа) и гранитогрес отгоре за хидроизолация, но не знам колко е надеждно (все пак и да не тече на съседа отдолу). Може би трябва да изолирам и фугите допълнително. Да имате идеи за материали/изпълнение?
ICC - специалист
Защо не си иззидаш просто една декоративна стеничка, която да изглежда като зидана кашпа, а зад нея просто върху балкона си слагай най обикновени сандъчета или саксии с подложки. Като се раззеленят растенията илюзията ще е пълна. Ако те дразни, че дотогава ще се виждат дупки и саксии изрежи, от стиропор например, плоскост с вътрешните размери на псевдокашпата, направи отвори с размера на саксиите, с подпиране с подръчни материали закрепи плоскостта малко под нивото на саксиите и запълни с пръст да е наравно с пръстта в тях. Така ще се виждат само горните ръбчета на саксийте. В много от парниците се продават меки черни саксии с най-различни размери, които много трудно биха се забелязали. Дано съм била достатъчно ясна. :) Успех!

Тема "Иззиждане на кашпи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: